Karadeniz Pet

Onu kurtaralim lütfen yardım edin

Selinege

Yeni Üye
Merhaba dün sultan papaganlarima kalamar kemiği almak için bir pet shopa gittim . Orada yavru muhabbet kuşları vardı bir tanesi çok durgundu dukkan sahibi bir şeyi yok dedi ama durgundu . Dün gece uyuyamadim ve bugün gittim onu aldım ama tirnagi kopmuş ve mantarı var sanırım bana yardım eder misiniz ? Pazartesi veterinerler açılana kadar ne yapabilirim ? Bu kuşun neyi var ?

Ekli dosyalar

• 20161224_182355.jpg
    20161224_182355.jpg
    843.2 KB · Görüntüleme: 48
  • 20161224_182236.jpg
    20161224_182236.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 53
  • 20161224_182126.jpg
    20161224_182126.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 47
  • 20161224_182039.jpg
    20161224_182039.jpg
    812 KB · Görüntüleme: 52
  • 20161224_182355.jpg
    20161224_182355.jpg
    843.2 KB · Görüntüleme: 42
  • 20161224_182113.jpg
    20161224_182113.jpg
    934.7 KB · Görüntüleme: 48
duyarlılığınız için size teşekkür ederim. muhabbet kuşu için çok üzüldüm. petshoplar satmasını iyi biliyorlar ama onların bakımını üstlenmiyorlar. birşeyi yok demiş nasıl demiş besbelli hasta. çok üzüldüm inanın. mantar sorununu ve tırnak için bakımını petshopçu ilgilenip tedavi etmeliydi. mantar konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. ben size sadece teşekkür etmek istedim. iyi olsun ona iyi bakın..

duyarlılığınız için size teşekkür ederim. muhabbet kuşu için çok üzüldüm. petshoplar satmasını iyi biliyorlar ama onların bakımını üstlenmiyorlar. birşeyi yok demiş nasıl demiş besbelli hasta. çok üzüldüm inanın. mantar sorununu ve tırnak için bakımını petshopçu ilgilenip tedavi etmeliydi. mantar konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. ben size sadece teşekkür etmek istedim. iyi olsun ona iyi bakın..
Teşekkür ederim ayşe . Peki çok mu kötü görünüyor :( iyileşir mi ki ?

kuş hasta inşallah iyileşir , burdaki tecrübeli arkadaşlar yardım edeceklerdir çokta güzel kuşmuş

mantar sorunu çözülmeli. tırnağı içinde krem önerirler sanırım. bende kızımda bir ara mantar olmuştu. petshopçunun verdiği bir krem kullandım onun için onu iyi yapmıştı. kremin ismini bulmaya çalışıyorum. sana da söyleyeceğim inş. aradan 5 yıl geçti ondan kremin ismini bulamıyorum. iyi olmayacak kadar kötü görünmüyor. acil şifalar dilerim.. arkadaşlar umarım sana tez zamanda bilgi verirler

mantar sorunu çözülmeli. tırnağı içinde krem önerirler sanırım. bende kızımda bir ara mantar olmuştu. petshopçunun verdiği bir krem kullandım onun için onu iyi yapmıştı. kremin ismini bulmaya çalışıyorum. sana da söyleyeceğim inş. aradan 5 yıl geçti ondan kremin ismini bulamıyorum. iyi olmayacak kadar kötü görünmüyor. acil şifalar dilerim.. arkadaşlar umarım sana tez zamanda bilgi verirler
Gentavet damla damlattim . Elimden yem yedi. O kadar çok yedi ki çok fazla acmis. Yem yemesi güzel bir şey değil mi ?

yem yemesi güzel tabi yavrum acıkmış desene. petshopta tabiri caizse yağsız tuzsuz saman gibi yem veriyorlar... iyi bir yem ver olur mu. muhabbetlerin hatta her kuş türünün sağlıklı olmasında yemin kaliteli olmasının suyunun tazeliğinin çok önemi var. iyi bakım iyi yemle suyla başlıyor.

Mantar neresinde ? Tırnağı yara mı değil mi ? ve Mantar tespitini nasıl yaptınız ? Bunların cevabını yazarsanız tavsiyede bulunuruz.

yem yemesi güzel tabi yavrum acıkmış desene. petshopta tabiri caizse yağsız tuzsuz saman gibi yem veriyorlar... iyi bir yem ver olur mu. muhabbetlerin hatta her kuş türünün sağlıklı olmasında yemin kaliteli olmasının suyunun tazeliğinin çok önemi var. iyi bakım iyi yemle suyla başlıyor.
Dua Et lütfen arkadaşım :( suyuna da vitamin kattım. İshali duzelsin gerisi kolay . Ayaklarinin altı kakaydi onu da ıslak pamukla sildim . Pazartesiye kadar idare etsin başka bir şey istemiyorum.

tabiki dua ederim. benim için onlar çok kıymetli. yakın zamanda kızımı kaybettim. o acıyı sen yaşama. Selçuk yüksel bey resimlerde mantar görmek istiyor. haklıda. mantar olan bölgeyi çek ve yükle. varsa yoksa ortaya çıksın.

Öncelikle kuş yavru gibi değil daha yetişkin duruyor kopan tırnak için yapılıcak pek bişey yok . Eğer kanaması varsa teramicin krem alıp kanama olan bölgeye sürebilirsin . Mantar için ise ilk önce mantar olan yerleri oksijenli bir pamuk kulak cubugu yardımı ile temizleyip eczanelerde bulunan crosody mantar kremini hergün sabah aksam mantar olan yerlerine sürüceksin mantar pislikten ve genelde dışkı üstüne basmakdan yem yemekden olusur korkulucak birşey değildir tabi önlem alırsanız . Onun haricinde dışkısı kötü durmuyor ihsal oldugunu düşünmüyorum kuşun poposuna bakın eğer dışkı yapısıyorsa ve varsa temizleyin yolmayın mümkün se kesin eğer ihsal olduğundsn süpheye düşüyorsanız su aralar sadece sadece sade kanarya yemi aspur verin kusunuza farklı bir yem koymayın ve yesillik vermeyin . Suyuna ise 2-3 damla elma sirkesi damlatın 2-3 güne canavar gibi olır sağlıklı gözüküyor veterinerlik bir durum yok suan için .

Yeni kopmuş ve yara ise Teramisin krem sürün bikaç gün Merak etmeyin kuşun durumu endişelendiğiniz kadar kötü değil mutlaka yaşatacaz onu. Önlem olarak suyuna Elma sirkesi katın 4-5 damla kadar. yarın bulabilirseniz Probiyotik bulun lazım olacak size Di-a- zym 256 veya Bioteksin LC olabilir. başka kuşunuz varsa asla temas etmesinler aynı suluk ve yemliği kullanmasınlar bu iyileşene kadar.

Bu arada hayvanın derdini bilmeden vitamine yüklenmek doğru değil ihsal vs ise strese baglı veya yediği yemin değişiminden bile kaynaklı olabilir kuş biraz toparladıkdan sonra haftada 1-2 defa vitamin takviyesi yaparsınız kolay gelsin .

Buarada duyarlılığınız taktire şayan. Keşke her insan bu kadar duyarlı olabilse..

Öncelikle kuş yavru gibi değil daha yetişkin duruyor kopan tırnak için yapılıcak pek bişey yok . Eğer kanaması varsa teramicin krem alıp kanama olan bölgeye sürebilirsin . Mantar için ise ilk önce mantar olan yerleri oksijenli bir pamuk kulak cubugu yardımı ile temizleyip eczanelerde bulunan crosody mantar kremini hergün sabah aksam mantar olan yerlerine sürüceksin mantar pislikten ve genelde dışkı üstüne basmakdan yem yemekden olusur korkulucak birşey değildir tabi önlem alırsanız . Onun haricinde dışkısı kötü durmuyor ihsal oldugunu düşünmüyorum kuşun poposuna bakın eğer dışkı yapısıyorsa ve varsa temizleyin yolmayın mümkün se kesin eğer ihsal olduğundsn süpheye düşüyorsanız su aralar sadece sadece sade kanarya yemi aspur verin kusunuza farklı bir yem koymayın ve yesillik vermeyin . Suyuna ise 2-3 damla elma sirkesi damlatın 2-3 güne canavar gibi olır sağlıklı gözüküyor veterinerlik bir durum yok suan için .
Poposu bu şekilde sildim biraz izin verdiği ölçüde .
Uyuklamasi normal mi peki ?

Ekli dosyalar

• 20161224_201339.jpg
    20161224_201339.jpg
    835.1 KB · Görüntüleme: 25
  • 20161224_201044.jpg
    20161224_201044.jpg
    896.8 KB · Görüntüleme: 24
  • 20161224_200910.jpg
    20161224_200910.jpg
    887.5 KB · Görüntüleme: 26
Normal lakin silmeyin silinnce cıvıklaşır daha da kötü bir hal alır yapışmışsa ve kendini temizlemiyorsa müdahale edersiniz ki suan müdahale etmenize gerekyok . uyuklayabilir cünkü yorulmuştur tahminimce süreklide ele almayın ilk önce geçirdiği tramvayı atlatsın size eve alışsın uzaktan kontrol iyidir cok ele almanız dahada strse sokucaktır her ihtimale karşı sıcak bir odaya alın kalorifer vs az biraz ötesi ne bırakın . Simdilik bukadar

Yorgunluktan ve birden yeme yüklenmesinden olabilir 2 gün kadar gözlemlemek gerek.
Pazartesi olana kadar dinlenmeye bırakıyorum o zaman. :)
3 tane sultan papağanim var ama ayrı odalarda tutuyorum . Bugün buna kafes filan da aldım . Sizler de bu hafta foruma daha sık girin lütfen bir şey olursa ulasabileyim.

Endişelendiğiniz kadar ciddi değil durum. Elma sirkesi mutlaka damlatın. Ayrıca yarın Probiyotik temin edip bütün kuşlarınıza vermeye başlayın. Şuan veterinerlik bir durumu da yok gibi görünüyor. Tırnağının olmaması yaşam kalitesini çok da etkilemez Merak etmeyin. Bir ayağı olmayanlar bile yaşıyor. Probiyotiği sürekli kullansanız daha iyi olur.

Geri