Karadeniz Pet

Oyun oynarken yem kusuyor

hayvanseverr

Paylaşımcı Üye
5 aylık erkek bir muhabbet kuşum var iki gündür oynarken yem kusuyor, keyfi yerinde ve enerjik hasta mı değil mi anlamadım dışkı ve kustuğu yem görselini ekliyorum

Ekli dosyalar

• 20181013_180435.jpg
    20181013_180435.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 19
İlgi duyduğu için kusuyordur erkek muhabbetkuşu sonuçta. Doğası gereği normal geliyor.

İlgi duyduğu için kusuyordur erkek muhabbetkuşu sonuçta. Doğası gereği normal geliyor.

Kur yapma şeklindeki kusma farklıdır. Hayvanlar bazen oyuncaklarına bazen sahiplerine kur amacıyla kusabilirler. Fakat bu kusma değil. Kuru yem çıkarmış gördüğümüz üzere..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kur yapma şeklindeki kusma farklıdır. Hayvanlar bazen oyuncaklarına bazen sahiplerine kur amacıyla kusabilirler. Fakat bu kusma değil. Kuru yem çıkarmış gördüğümüz üzere..

Fotoğrafı ne zaman çektiğine bağlı yem kusumundan sonra anlıksa kursakla ilgili problemi olabilir fakat çıkardıktan belirli bir süre sonra çekildiyse o zaman normal diye düşünüyorum.

Anlık çekimdi, hasta mı şimdi?

Şöyle ki, bunu benim kuşumda yapmıştı yaklaşık 6-7 gün önce, hatta boğazında bir şey yakılmış gibi kafasını ileri geri garip hareketler yapıyordu. En sonunda ağzından 4 tane kırılmamış ve bozulmamış yem çıkardı. Bunu yapmasından 4-5 gün sonra hasta oldu şuan hem soğuk algınlığı hemde mantarı var. Bu bir hastalık habercisi midir yoksa normalden gelen bir davranış mıdır bilemem. Ama benimki bu hareketleri yaptıktan sonra hasta oldu..

Geri