Karadeniz Pet

Paşa huyundan vazgeçermi, alıştırma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Herkese merhabalar hobi sever arkadaşlarım,avatardaki jumbo kırığı kuşumu 12 gün evvel aldım, 2 aylık imiş,fakat aldığım kişi birkaç sefer evinde salmış, avizelere saldırıyor hayvan alışkanlık haline gelmiş belliki ,aldığım kişiyede sordum elden omuzda olmayı seviyor demişti, fakat hayvaN DURMUYORKİ NASIL SEVSİN ,hep tabelalar avizelerde gözü, aslında çok sakin tatlı bir kuş ,kendisine sordum sizde gidiyormuydu avizelere falan ,çok fazla gitmiyordu dedi bende işimiz yaş dedim, verdiği cevapta (kolay gelsin)olmuş orada insanın tepesinin atmaması imkansız ,dedim dalgamı geçiyorsunuz siz vs..arkadaş için alıştıracaktım biliyorsun,12 gündür uğraşıyorum kafes içerisinde elimden yem yedirmeye parmağımda durmayı alıştırdım gibi fakat dediğim gibi, varmı önerileriniz uygalayabileceğim bir yönt

Son düzenleme:
Buyurun göz irisi puslu belli oluyor az çok.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf2479.jpg
    Fotoğraf2479.jpg
    21.4 KB · Görüntüleme: 34
  • Fotoğraf2473.jpg
    Fotoğraf2473.jpg
    19.3 KB · Görüntüleme: 35
  • Fotoğraf2486.jpg
    Fotoğraf2486.jpg
    25.7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Yanlis gormuyorsam cere maviye donmeye baslamis uc ay civari degisimler basliyor guzel kus masallah

Kuş alıştırmak sabır işidir 12 gün önce aldığınız mubişi(maşallah) hemen alıştırmanız zor kuşların karakterleri farklı olabiliyor kimi alışır kimi uzun zaman alır kimi de alışmaz bu tamamiyle sizin yaklaşımınıza bağlıdır genellikle alınan mubiş 1 hafta 1.5 hafta kafesten çıkarılmaz ortama alışma tanıma süreci olarak daha sonradan yem ile yada minik oyunlarla kendinize alıştırmalısınız avize kısmına gelirsek her mubiş avizeye konar çünkü sağlam durabileceği yer orasıdır diğer cisimleri tanımadığı için ürker mesela telefonu yaklaştırdığım zaman ürker mubişlerim biraz sabır bence ayrıca sağlıklı çok güzel bir mubiş tüyü kadar ömrü olsun

bu kuş benim tahminim 6 aydan büyük fakat sağlıklı güzel bir kuş maşallah

Kuş alıştırmak sabır işidir 12 gün önce aldığınız mubişi(maşallah) hemen alıştırmanız zor kuşların karakterleri farklı olabiliyor kimi alışır kimi uzun zaman alır kimi de alışmaz bu tamamiyle sizin yaklaşımınıza bağlıdır genellikle alınan mubiş 1 hafta 1.5 hafta kafesten çıkarılmaz ortama alışma tanıma süreci olarak daha sonradan yem ile yada minik oyunlarla kendinize alıştırmalısınız avize kısmına gelirsek her mubiş avizeye konar çünkü sağlam durabileceği yer orasıdır diğer cisimleri tanımadığı için ürker mesela telefonu yaklaştırdığım zaman ürker mubişlerim biraz sabır bence ayrıca sağlıklı çok güzel bir mubiş tüyü kadar ömrü olsun
Eyvallah cihat kardeşim önerileriniz için daha öncekiler beni bukadar zorlamıyordu 1 haftada tamamlıyordum işi en fazla 10 gün ama üzerimden inmiyorlardı kendim iyi eğittiğimi düşünüyorum bunun karakteri böyleyse yapacak birşey yok fakat alışkanlığı var avizelere önceki evinden belli

Son düzenleme:
Yok canım daha neler :)sağolun yinede 3 ayı geçmez bencede ahmed beyin dediği gibi aldığım kişi üstüne basa basa söyledi 2 ay diye nediyim

Gagası maviye dönmüş sordunuz cevap verdim inanmak istediğiniz şeye inanabilirsiniz benim düşüncem bu :)

Resimde o renk çıkmış telde dandik bişey eflatun rengi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri