Karadeniz Pet

Pastelimin cinsiyeti ve türü nedir:)

Teksas

Yeni Üye
24B20A46-BF45-4CD8-B43A-9815ADC0A710.jpeg
1675FD75-DCE3-41B2-BD9E-9527266A89ED.jpeg
İyi günler arkadaşlar pastelimin cinsiyeti ve türü nedir yardımcı olursanız çok sevinirim:)

Yerli Erkek ortalama 80 günlük. .

Bol bol uçurun evde. Egzersiz yapsın. Henuz yavru olduğu için suan gelisim doneminde. Kemiklerine ve kaslarına iyi gelir.

çok tatlı bu renklerdende istiyorum:Dkuşlarda o kadar çok renk çeşidi var ki insan hangisini seçeceğini şaşırıyor.

Kaç günlükken uçmaları gerek bir yavrunun? Benimde yuvadan çıkmamış 6 yavrum var. İlk yavrum 29 Ekimde cikmisti.
Ev ortamında 20 günlük olduklarında yani üşümiycekleri kıvama geldiklerinde salıyorum odaya ben. Bazısı uçmayı deniyor bazısı dal darıyla uğraşıyor. Böylece giderek daha kolay alışıyorlar her şeye. Eğer geç kalınırsa uçurma konusunda, kuş bir süre sonra 1 metreden fazla yukselemez. Elime oyle kus da çok geçti. Benim yavrular atmaca gibiydi o kuslar daha anca koltuk hizasında yukselebilirdi.

ortalama 1 aylıkken ayırılır ve yavrular uçar. Fotoğraftaki kuşta 2 aylık erkek
Benim 29 un da 1 aylı olacakla. O zaman çıkarlar sanırım yuvadan. Zira bugün biri zaten firar etme aşamasına gelmiş ama geri yuvaya girmiş :) Peki yavru yuvadan anne ve babasının kafesinin içine girerse annesi veya babası zarar verir mi o yavrularına?