Karadeniz Pet

Pellet yeme geçmek mantıklı olur mu? Tüketim miktarı?

Unclearsite

Yeni Üye
Merhaba,

Kuşumu Vitakraft yem ile besliyor, haftada iki gün de Beaphar Multivitamin kullanıyorum suyuna. Fakat geçenlerde akıllı yemlik sorunuma (darıları yemeyip çöpe atması) çözüm ararken pellet yemler aklıma geldi. Sonra vitakraft yemin içinden bir miktar pellet yem ve kalsiyum içeren beyaz taşlardan ayırdım ve kuşuma sadece bunları yedirmeye çalıştım, gayet iştahla yedi.

Kanaatimce kuşumun pellet yemlere alışmakta hiç zorlanmayacağını düşünüyorum, böylelikle yem ayıklama sorununa, yeme üfleme sorununa çözüm bulacağımı düşünüyorum.

Şu an piyasada Psittacus Micro 1KG 40TL'ye bulunabiliyor, gerçekten kuşun sağlığı için faydalı olacak mıdır? Ayrıca 1KG'lık pellet yem bir muhabbet kuşu için kaç gün gidecektir sizce?

@alpdna

Selamlar,
Pelet yem kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim ve kuşlarımız için çok sağlıklı. Pelet yemlerin özelliği pelet içinde kuşumuza gerekli olan herşeyin içinde olmasıdır. Psittacus kullanabilirsiniz. http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/psittacus-pellet-yem-incelemesi.57655/ bu konuda inceleme yazım bulunmaktadır.

Peki sizin tahmininizce, 1 kilogramlık paket ile bir yerli veya çekoslavak kuş ne kadar süre beslenebilir? Bu yemler ithal ve döviz kurları sürekli arttığı için bu yemlerin de fiyatları yükselmekte, hayvan alıştıktan sonra da geri dönmek istemiyorum. Psittacus hakkında çeşitli sitelerde günlük 120 gramdan bahsedilmiş, sanıyorum çeviri hatasıdır çünkü 10 günde 1 kg'dan fazlaya denk geliyor bu rakam.

Peki sizin tahmininizce, 1 kilogramlık paket ile bir yerli veya çekoslavak kuş ne kadar süre beslenebilir? Bu yemler ithal ve döviz kurları sürekli arttığı için bu yemlerin de fiyatları yükselmekte, hayvan alıştıktan sonra da geri dönmek istemiyorum. Psittacus hakkında çeşitli sitelerde günlük 120 gramdan bahsedilmiş, sanıyorum çeviri hatasıdır çünkü 10 günde 1 kg'dan fazlaya denk geliyor bu rakam.
Bir muhabbet kuşu günlul 10-15 gr yer max.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk

Geri