Karadeniz Pet

Polimin D3, Polivit-se, Esevit ve Evit-se bu ürünleri kullanan varmı?

ERDEN Gncr

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar, Polimin D3, Polivit-se, Esevit ve Evit-se bu ürünleri kullanan arkadaşlar varsa kullanım sıklığı kullanım oranı ve fayda zarar dengesini yazabilecek arkadaşlar varmı.

İhtiyaç duyan biri çıkarsa diye veterinerden aldığım bilgiyi paylaşmak istedim.

Polimin D3 : 1 Lt suya 2cc hergün verilebilir dedi ben haftada 1 kez kullanmayı düşünüyorum.

Polivit-Se: Multivitamin + selenyum 1 litre suya 1 çay kaşığı dolusuyla dökerek ilk etapta 5 gün üst üste sonra ki günlerde de hafta da 1 kez olacak

Esevit ve Evit-se : Bu iki üründe aynı özellikte E vitamini ve Selenyum 1 litre suya 1 çay kaşığı dolusuyla dökerek ilk etapta 5 gün üst üste sonra ki günlerde de hafta da 1 kez olacak şekilde kullanabilirsin dedi. Ben ayda bir kez 2 gün üst üste kullanmayı düşünüyorum.

Esevit , Evit-se ve Polivit-se 3 ünü birden almasan olurdu özellikleri birbirine yakın sadece birisini kullan dedi evit-se son kullanım tarihi yakın onu kullanacağım.

Muhabbet Kuşlarını yumurtlata bilirsem deneyimlerimi yazarım.

Veterinerin son tavsiyesi : Vitaminin fazlası yağlanmaya sebep olur ve bu da yumurtlama da sıkıntılar meydana getirir. Benim kuşlar 1.5 senedir yumurtlamadıkları için bu son denemem artık

kac takim kusun var Erden? 1.5 yil cok iyi sabretmişsin.

peki 1.5 yildir hep ayni mi takimlar yani disi erkek degistirdin mi hic?

İngilizleri hiç değiştirmedim 1.5 seneyide geçmiştir belkide jumboları alalı 4 ay falan oldu. İngilizleri renklerinden dolayı çok seviyorum ama eylül sonu değiştirecem yumurtlamaslarsa. 1çift sultan bir çift de kanarya vardı kardeşime verdim sultanlar ben verdikten 1 hafta sonra yumurtladı şimdi 3 yavrusu var. Onlar yumurtlayınca ümitlendim bekliyecem bakalım Eylül sonuna kadar. İngiliz erkekte Üretici bir arkadaş Döl yok dedi Polivit-se verdi biraz kullan diye hareketlendi kuş ben de o yüzden bu ürünleri aldım.

Geri