Karadeniz Pet

Popo kaşıma

Pipet

Meraklı Üye
Merhabalar, kuşum 8 aylık erkek 3 gündür poposunu kaşımaya calısıyor daha önce hiç böyle yapmaz dı bugün ilk defa kakasını yapmaya zorlandı 1 kere gördüm normal kakasından 1 tık daha büyük tü suyuna probiyotik koyuyordum parazit olabileceginden şüphelendim 1 2 damla elma sirkesi koydum poposuna baktım herhangi değişiklik pislik yok sizce beden olabilir poposuna parazit spreyi sıktım 2 fıs not kendisi ve çekmeye çalıştığım poposu ektedir

Ekli dosyalar

• P_20170307_142809.jpg
    P_20170307_142809.jpg
    894.6 KB · Görüntüleme: 3,952
  • P_20170307_142422.jpg
    P_20170307_142422.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 3,797
  • P_20170307_142648.jpg
    P_20170307_142648.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 3,762
Son düzenleme:
kuşunuz bence gayet sağlıklı görünüyor, hiç sprey falan sıkmayın. poposu da geyet temiz, ishal falan yok. kuşlar 5 aydan sonra ergenliğe girmeye başlıyolar. erkek kuşlarda poposunu sürtme çiftleşme isteğinin belirtisi. tüylerini kabartıp, gagasını vurup vurup biyerlere yem kusabilir. bunlar hep ergenlikten :D sağlıklı kuşta bunlar normal. kuş hareketliyse, neşeliyse, ötüyosa, muhtemelen bi sıkıntısı yoktur.

Maşallah, maşallah.. çok güzel bir kuş çok beğendim

Teşekkürler yorumlarınız için hastalandı diye çok korkmuştum içimi rahatlattınız :)

hakikaten çok yakışıklı bir mubiş bu.. ne kadar sevimli o öyle... maşallah... sağlıklı hiç şeyi yok anlattığınız belirtileri Gamze hanım açıklamış zaten... bizim için sevin onu..

Petshoptan almıştım ama daha kafese girmeden seçmiştim onu petshoptaki kafeslerden ayrı yerdeydi(sabit kafeslerden ayrı ) ve tabiki kafesin en hareketlisiydi not :kendimden daha iyi bakıyorum gözünün içine bakıyorum hastalanmasın diye :) not 2 ;aldığımda 1.5 2 aylıktı kendini sevdirmekten hiç hoşlanmıyor en sevdiği şey zıplayarak oynamak :cool:

iyi bakın tabi :) maşallah biz resimden bayıldık ona gerçek hali nasıl da tatlıdır kim bilir.. konuşsun inş.. konuşan mubiş daha bir tatlı oluyor..

İnş. Ama bizimki tembel bizde artık ümidi kestik 3.resimde arkada pembe kutu var onu pencereye sabitledim ( bantladım) oradn dışarıya bakıp kendini kargalarla bir tutuyor :D beyefendi konuşmaya tenezzül etmiyor

hiç ümidinizi kesmeyin hele de erkek mubişten.. benim oğlum konuşuyor.. oda anca olacaktır konuşur siz c,ş,ç li kelimeleri söyleyin devamlı.. bizim de odanın bir perdesi devamlı açıktır.. benim ev biraz kalabalık iki mubiş iki papağan var. o yakışıklı da konuşur merak etmeyin..

İnş yaklasık 6 aydır evde sürekli cicikuş diye geziyoruz carrr carrr diye sesler cıkarıyor ama tık yok :):(

ben inanıyorum konuşur o.. maşallah çok akıllı gözüküyor.. konuşmasa da o yakışıklılık ona yeter :) 6'ay çok da uzun zaman değil üzülmeyin..

Tüm yorumlar için çok teşekkürler:):)

rica ederim.. ona iyi bakmaya devam edin.. :) çok sevdim onu çok şanslısınız ;)

kuşunuz bence gayet sağlıklı görünüyor, hiç sprey falan sıkmayın. poposu da geyet temiz, ishal falan yok. kuşlar 5 aydan sonra ergenliğe girmeye başlıyolar. erkek kuşlarda poposunu sürtme çiftleşme isteğinin belirtisi. tüylerini kabartıp, gagasını vurup vurup biyerlere yem kusabilir. bunlar hep ergenlikten :D sağlıklı kuşta bunlar normal. kuş hareketliyse, neşeliyse, ötüyosa, muhtemelen bi sıkıntısı yoktur.
Ne kadar sürer bu?

Geri