Karadeniz Pet

Popodaki şişlik

Ebru84

Yeni Üye
Merhaba herkese,
Dört yaşındaki anaç kuşumun poposunda anormal bir şişlik var arkadaşlar.Bir kez kuluçkaya yatırdım üç yıl kadar önce, bundan üç yavru aldım.Bir kaç ay önce artan iştahla beraber yine popoda şişlik olmuştu ancak kendi kendine yok oldu.Bu seferki bana farklı geldi.Alt kısımda da su kabarcığı gibi bir çıkıntı var.Veterinere gittik geçen hafta, röntgen çektirdik.Buyurun fotoğraf da ekliyorum.Bu neyin nesi ? Veteriner mudahale etmedi.Ben de ne yapacağımı bilmiyorum.Lütfen bilen biri yardımcı olsun

Şişlik kitle gibi mi,ödem gibi mi...Sert mi ? Yumusak mı ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok sert değil.Veteriner de elini sürmedi geçen hafta.Ama dışkı yaparken de zorlanıyor.

İyice muayene edin elle bastırın...Eğer sert bir kitle yok ise iltihap demektir...İltihap ve şişmeler antibiyotik ile tedavi olur...aynı durumu yasadım antibiyotik uygulayınca kusumun sisi indi,kusum normale dondu...

Anladım teşekkür ederim.Bunu da dikkate alacağım.15 gündür böyle, bekledim erir diye ama bu defa olmadı.Kızgınlık yumurtasıysa eğer ne kadar süere bu durum.

Anladım teşekkür ederim.Bunu da dikkate alacağım.15 gündür böyle, bekledim erir diye ama bu defa olmadı.Kızgınlık yumurtasıysa eğer ne kadar süere bu durum.
Yumurta var ise cıkarılması lazım,yoksa kuş ölür.

Geri