Karadeniz Pet

Poposundan kan geldi yardım edin

@cengiz bey ilacın içeriğini öğrenebildiniz mi acaba
@Kahraman KÖROĞLU ilaçsız doğal malzemelerle uygulayabileceğim bi kür varmı acaba
cevaplarınızı bekliyorum ona göre akşam hareket edeceğim

Nasıl oldu kuşunuzun son durumu nasıl @alizgi asel ? Benim kuşumun şimdilik kanaması sorunu yok. Elma sirkesi, mama yapıyorum eksik etmiyorum hiç. Size tavsiye edildiği üzere bende aktardan kaynar aldım yarın vermeyi planlıyorum bakalım faydası olacak mı.. Yapmış olduğu dışkısı ufaktan normale döndü lakin alıp popusuna baktığımda yapışmış şekilde orada sürekli bir miktar kalıyor. İsal değil ama yinede var. Tırnaklarına dikkat ettim acaba kendine mi zarar verdi diye biraz uzun geldi onları kestim. Ha bu arada aklıma gelmişken kafesin demirlerini kemirmeye çalışırken dikkat ettim bir kaç kez bunun bir anlamı olabilir mi? Ya da sizin kuşunuz böyle bir şey yapıyor mu?

Nasıl oldu kuşunuzun son durumu nasıl @alizgi asel ? Benim kuşumun şimdilik kanaması sorunu yok. Elma sirkesi, mama yapıyorum eksik etmiyorum hiç. Size tavsiye edildiği üzere bende aktardan kaynar aldım yarın vermeyi planlıyorum bakalım faydası olacak mı.. Yapmış olduğu dışkısı ufaktan normale döndü lakin alıp popusuna baktığımda yapışmış şekilde orada sürekli bir miktar kalıyor. İsal değil ama yinede var. Tırnaklarına dikkat ettim acaba kendine mi zarar verdi diye biraz uzun geldi onları kestim. Ha bu arada aklıma gelmişken kafesin demirlerini kemirmeye çalışırken dikkat ettim bir kaç kez bunun bir anlamı olabilir mi? Ya da sizin kuşunuz böyle bir şey yapıyor mu?

Benim kuşumda şuan herşey normal bida kanlı dışkı hiç olmadı benim minikte poposuna yapışmıyo kaka ishal değil elma sirkesini sabah bende verdim ama henüz bitki çayını uğrayıp alamadım elma sirkesi verdim sadece yemini suyunu içiyo tırnak kesme olayını ben yapamam sanırım onun için veteriner yada ankarada yaşayan üretici bi arkadaş bulursam ona götürürüm çünkü çok korkuyorum tırnağına zarar vermekten

Gece boyu gözlem altında tuttum onu sürekli kontrol ettim daha büyük bi zarar gelmedi ama akşam eve geldiğimde kakası şu şekildeydi sanki içerden bişeyleri dışarı atmıştı
3bcf764e4f5b1a5bf016375c5c3b3c2f.jpg

Kimse cevap vermiyo aslında çok aciliyeti ve önemi olan konular hayati tehlikesi olabilir şuan benim kuşumun kakası düzeldi kan gelmiyo o gördüğümden sonra ama sorun neyden kaynaklı olabilir hiç bi tecrübem olmadığı için panik oldum gözümün önünden ayırmıyorum yaptığı her kakayı elimle kontrol ediyorum acil bilen birinin bilgisi lazım
Bir yerde arastirdigima gore disi kuslarinda adet donemleri oluyomus normalmis
Bilgim yok kusum erkek ciftlesme donemine yakin mi kuslariniz

Gece boyu gözlem altında tuttum onu sürekli kontrol ettim daha büyük bi zarar gelmedi ama akşam eve geldiğimde kakası şu şekildeydi sanki içerden bişeyleri dışarı atmıştı
3bcf764e4f5b1a5bf016375c5c3b3c2f.jpg
Ishal mi bu ishal gibi gozukuyo nette bunlar hakkinda onlarca bilgi var bakabilirsin...

Bir yerde arastirdigima gore disi kuslarinda adet donemleri oluyomus normalmis
Bilgim yok kusum erkek ciftlesme donemine yakin mi kuslariniz
Bunu sizden ilk defa duyuyorum. Çiftleşme döneminde evet kızgın bir dişi ama anlam verilmeyecek şekilde davranışlar sergiliyor. Ya kafesin dibinde manasızca bekliyor ya da kafesin tavanına ayaklarını sabitleyip ters duruyor.Bilmiyorum içinde bazı sıkıntılar var ona mı iyi geliyor sizin dediğiniz gibi adet dönemi mi şaştım kaldım

0656c6d710aeb40032ae35617ff76a71.jpg
benimkide böyleydi 2 gün önce düzeldi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kızışma tarzı bi belirtimiz yok bizim öyle daha 5 aylık gaga rengi bile yeni dönüyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bi vet görmeli bence

0656c6d710aeb40032ae35617ff76a71.jpg
benimkide böyleydi 2 gün önce düzeldi.

Hoc disi kusum olmadi ve bu gorubtuyle katsilasmadim
Benim kuşumda şuan herşey normal bida kanlı dışkı hiç olmadı benim minikte poposuna yapışmıyo kaka ishal değil elma sirkesini sabah bende verdim ama henüz bitki çayını uğrayıp alamadım elma sirkesi verdim sadece yemini suyunu içiyo tırnak kesme olayını ben yapamam sanırım onun için veteriner yada ankarada yaşayan üretici bi arkadaş bulursam ona götürürüm çünkü çok korkuyorum tırnağına zarar vermekten
Dikkatli olduguna guveniyosan yapabilirsin tirnaginin sadece ucundan al orda kitmizi bi damar var ordan 2 3 mm sonra kes kirmizi damari kesersen kanar veterknere goturmen gerekir

Tırnakları uzun değilse kesmenize gerek yok. Ben kontrol ettim biraz uzun gibi olunca araştırdım dikkatli birşekilde kestim çok şükür sıkıntı da olmadı. Ama garip davranışlar sergiliyor benim kuşum. Kafesin demirlerini kemirmek veya tavanında asılı durmak gibi, garip

Hoc disi kusum olmadi ve bu gorubtuyle katsilasmadim

Dikkatli olduguna guveniyosan yapabilirsin tirnaginin sadece ucundan al orda kitmizi bi damar var ordan 2 3 mm sonra kes kirmizi damari kesersen kanar veterknere goturmen gerekir

Ben çok korkağımdır o konuda veterinere götürmeyi tercih ederim inanın canını yakmaktan çok korkarım

Tırnakları uzun değilse kesmenize gerek yok. Ben kontrol ettim biraz uzun gibi olunca araştırdım dikkatli birşekilde kestim çok şükür sıkıntı da olmadı. Ama garip davranışlar sergiliyor benim kuşum. Kafesin demirlerini kemirmek veya tavanında asılı durmak gibi, garip

Salıncakta asılı duruyo oda oynadığı için salıncağı kafasına geçirip aşağı atıyo kendince oynuyo sürekli asılı kalmıyo tüylerini temizliyo temizliyo salıncağıyla Ziliyle oynuyo genelde

Geri