Karadeniz Pet

Probiyotik Hakkında

Boncuk123

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.
Acaba elinizde fazladan probiyotik varsa kargo ile gönderir misiniz? Özelden iletişime geçsem?
Öğrenciyim ve bir muhabbet kuşum var dışkısında yem taneleri oluyor kuş kumu kullanmama rağmen.
Kargo parasını karşılarım.

Arkadaşlar merhaba.
Acaba elinizde fazladan probiyotik varsa kargo ile gönderir misiniz? Özelden iletişime geçsem?
Öğrenciyim ve bir muhabbet kuşum var dışkısında yem taneleri oluyor kuş kumu kullanmama rağmen.
Kargo parasını karşılarım.
İnternetten almama sebebin kart olmaması mı?

Evet aynen kartım yok. Bi de kargo olarak düz kapıda ödeme olsa alacağım yani. Kart istedikleri için bi site de yok öneriniz varsa gelene kadar biriktirip paramla alacağım

Şok'da İninal kart var 5 lira.:D

VISA olduğu için genellikle her yerde geçerli gidip A-101 den de alışveriş yapabilirsin...

Kuş kumu herkes önermiyor kuşun kursağını kumla doldurup yem yemesini azalttığı düşünceler var tabi ama bilemiyorum..Probiyotik herhangi bir arkadaşınızın kartından da alabilirsiniz sanal kart oluşturup..Ek olarak dışkı paylaşımı yapabilirseniz yorumlar daha sağlıklı gelir.Geçmiş olsun.

ben probiyotik olarak ev yapımı yoğurtun dibindeki suyunu kullanıyorum sizede tavsiye ederim

Ilginiz için çok teşekkür ederim. Sizi bulduğum için çok şanslıyım. Ali bey çok kibarsınız çok teşekkür ederim sagolun.
Ben bilgileri göndereceğim

Buyrun

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210318-154225_Gallery.jpg
    Screenshot_20210318-154225_Gallery.jpg
    624.2 KB · Görüntüleme: 18
ben probiyotik olarak ev yapımı yoğurtun dibindeki suyunu kullanıyorum sizede tavsiye ederim
Yoğurt suyu kuşlara verilmemelidir. Kuşlar için hazırlanmış bir probiyotik alınız. Laktozu sindiremedikleri için zorlanacaktır.

Aslında yoğurt suyunda laktoz çok çok azdır. Fermantasyon işleminde yani sütün yoğurda dönüşme aşamasında laktoz parçalanarak laktik asite dönüşür. Yani Streptococcus thermophilus ve Lactobacillus bulgaricus gibi yararlı bakteriler (probiyotikler) oluşur. Ama yukarıda da belirttiğim üzere kuşlar laktozu SİNDİREMEZLER! her ne kadar oran az da olsa. Piyasa da kuşlar için özel üretilmiş olan probiyotikler varken ne lüzumu var kullanmaya...

@Theodosius Sizin de bir an önce yoğurt suyunu bırakıp kaliteli bir ürüne geçmenizi öneririm. Tavsiye etmezsek de iyi olur.

Çok güzel ve örnek bir davranış, bravo..👏

Sakıncası yoksa hangi ürünü göndereceksiniz öğrenebilir miyim?

Cümlenin başına ''Bazı'' kelimesini eklersek zannımca çok daha iyi olur..
Röhnfried Entrobac. Ayrıca güzel kardeşim hevesini anlıyorum ama tekrar ediyorum "Kalitesiz ve yetersiz" En güzeli evde yumurta kabukları, kuş kömürü, kalamar kemiği ve midye kırıkları ile kendi yaptığındır.

Yoğurt suyu kuşlara verilmemelidir. Kuşlar için hazırlanmış bir probiyotik alınız. Laktozu sindiremedikleri için zorlanacaktır.

Aslında yoğurt suyunda laktoz çok çok azdır. Fermantasyon işleminde yani sütün yoğurda dönüşme aşamasında laktoz parçalanarak laktik asite dönüşür. Yani Streptococcus thermophilus ve Lactobacillus bulgaricus gibi yararlı bakteriler (probiyotikler) oluşur. Ama yukarıda da belirttiğim üzere kuşlar laktozu SİNDİREMEZLER! her ne kadar oran az da olsa. Piyasa da kuşlar için özel üretilmiş olan probiyotikler varken ne lüzumu var kullanmaya...
şuana kadar bütün kuşlarımda kullandım hepside gayet sağlıklı ve canlıydı.

Geri