Karadeniz Pet

Rainbow 200 alinir mi ???

Metin ÖZFİDAN

Yeni Üye
Bulundugum ilcede 2-3 tane uretici var 10-20 takimi olan birtanesine gittim dişi damizlik almak icin rainbow hazir disiye 200 tl jumboyada 300 tl istedi normal klasik yesil mavi renklerede 75 tl dedi sizce fiyatlar asiri ucuk degil mi ama sonrada toptan yavrulari 25-30 tlye sattigini soyledi petshoplara sacmalik ben yavru istesem 50 tl dicek yem fiyatlarindan dolayi kus fiyatlarini boyle oldugunu soyledi bende hayirli işler deyip elim boş ciktim uretimhanesinden

Son düzenleme:
Yavru kuşları petshoplar 18/22 arası alıyorlar(bulunduğunuz yere göre 3 aşşağı 5 yukarı fark olabilir). Rainbow ve jumbolarda vasıfa göre değişkenlik gösterebiliyor ama ortalama o civarlarda. Çok daha uygunada bulanilirsin çok daha pahalıyada. Anlayacağın biraz göreceli kuştan kuşa değişir durum. Ama klasik mavi ve yeşiller biraz yüksek fiyatları.

ben petshopda gördüm 50-60 tl ama çok küçük boyutlu.şahsen rainbow alsam biraz parama kıyar en güzelinden alırdım.200 tl bence fazla 100-150ye iyi rainbow bulabilirsin ama belki kuş çok güzeldir o yüzden 200tldir o kadarını bilmem.

Söylediklerinizda haklisiniz ama daha ufaktan bende hobi olarak ilgileniyorum daha ticarete gecemedik belki ileride kendi kuslarimdan yavru alipta para kazanmaya basladigim zaman bende renk mutasyon veya üst vasif bakmayi dusunuyorum simdilik benim icin o paralar biraz yuksek hem kuslari biraz taniyip deneyim kazanmak lazim

Alış-veriş işleri iki kişi arasında yapılır. Böyle ortalık yerde olursa her kafadan bir ses çıkar. Kimi pahalı kimi ucuz der. Kalkıpta bir üreticinin en değerli kuşuna göz dikerseniz parayı gözden çıkarmalısınız. Adamın verdiği fiyatla pazarlık yapılabilir.
Ancak deneyim kazanmak lazım dediniz ya ona katılıyorum. Öncelikle bütçenize göre, sonra zevk ve eğiliminize göre kuş beslemelisiniz. Öncelikle gri, yeşil kuşlarla başlayın asla albino, lutino, rainbow gibi kuşlarla başlamayın. Hastalıkları tanıyın, tedavilerini öğrenin baskın kuşları üretimde idare etmek daha kolay oluyor. Ayrıca baskın kuşlar taşıyıcıda oluyor. Kuş alırken birde anası babası taşıyıcılığını mutlaka sorun öğrenin kaydedin. Kazanan siz olursunuz. Hobinizi ilerilere taşırsınız.

Düşüncelerinize katiliyorum şimdilik ev ortaminda 3-4 takimla basladim kuslarim hepsi yesil ve mavi klasik renklerde genelde kuş alirkende butceme gore aliyorum tabi zaten hicbir uretici en iyi kusunu satmaz bu bi kesin

Düşüncelerinize katiliyorum şimdilik ev ortaminda 3-4 takimla basladim kuslarim hepsi yesil ve mavi klasik renklerde genelde kuş alirkende butceme gore aliyorum tabi zaten hicbir uretici en iyi kusunu satmaz bu bi kesin

Metin Kardeşim,

Kimse en iyi kuşunu satmaz diye birşey yok. Güzellikte göreceli. Mesela ben bir takımdan beklediğim yavrularda 2-3 tane aldıktan sonra o takımı satılığa çıkarıyorum. O yavruları görmeden önce o takım en iyi takımım ama alacağımı aldıktan sonra o takımla bazen dişi ile bazen erkekle işim bitiyor. Ama kuşlar bir üretime başladılarmı sezon boyunca yavruyu kesmiyorlar. Şimdi yaz geldi sayılır kısa süre sonra şu andaki çoğu kuşumu sahiplendirmek istiyorum. Yani en iyi anaçlarımı istediğim yavruları aldığım için çıkaracağım. Yerim belli daha fazlasına ihtiyacım da yok gereği de yok.