Karadeniz Pet

Rainbow

Kerem IMK

Meraklı Üye
20161223_234423.jpg
Erkeğimiz tüyden çıkınca sağlıklı ve rengarenk yavrular alacağız inşallah :)

Ekli dosyalar

• 20161223_234423.jpg
    20161223_234423.jpg
    160.1 KB · Görüntüleme: 14
Hocam benim dişide tüy de aynı böyle kabarık nefes alışı hızlı arada kuyruk atıyor acaba sizde de varmı normal mi

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam benim dişide tüy de aynı böyle kabarık nefes alışı hızlı arada kuyruk atıyor acaba sizde de varmı normal mi

Geçmiş olsun benimde dişi kuşta aynı sorun var ayrdıca fıs fıs diye ses çıkarıyor nefes alırken kuyruğunu aşagı yukarı oynatıyor araştırdığım kadarıyla solunum yolu problemi olduğunu ögrendim ve tetra ilaç alıp suyuna karıştımamı önerdiler.

Geçmiş olsun benimde dişi kuşta aynı sorun var ayrdıca fıs fıs diye ses çıkarıyor nefes alırken kuyruğunu aşagı yukarı oynatıyor araştırdığım kadarıyla solunum yolu problemi olduğunu ögrendim ve tetra ilaç alıp suyuna karıştımamı önerdiler.
Hocam çok araştırdım astim olduğuna karar verdim ama hiç kimse bu hastalıktan kurtaramamış ne yapacaz bilemiyorum

Hocam çok araştırdım astim olduğuna karar verdim ama hiç kimse bu hastalıktan kurtaramamış ne yapacaz bilemiyorum

Astım belirtileri ve tedavisi

Eğer kuşunuz nefes alıp verirken hırıltı çıkarıyor kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyorsa petshoplardan temin edebileceğiniz aviastım ilacını kullanabilirsiniz. İlacı şırıngaya 3cm civarında çekip kuşun ağzına sıkıyoruz bu tedaviyi 2-3 gün arası hırıltı geçene kadar uygulayabilirsiniz. Kuşunuzun astım hastalığı belirtilerini gösterdiğine emin olmadan bu işlemi yapmayın.
alıntıdır.
İnşallah en kısa sürede toparlanır kuşunuz.

Saolun bi soru daha sorayım tetra dediğiniz tetradox mu insanlar için kullanılan antibiyotik olan ?

Saolun bi soru daha sorayım tetra dediğiniz tetradox mu insanlar için kullanılan antibiyotik olan ?

Bana tetra olduğunu söylediler sadece tetradox mu bilemiyorum.
Bildiğim kadarı bu sadece. :)

Geçmiş olsun da doğru yer konunun altında olduğunuzu düşünmüyorum:) konu açıp daha saģlıklı bilgiler alabilirsiniz.

Nere oturuyorsunuz bilmiyorum ama gebzede dora veterinerlik var. Ayni problemden goturdugumuz kusumuzu kendi hazirladigi bir antibiotik ve vitamin ile kendine getirdi. Birde astim gibi hastaliklarin kalitsal olabilecegini ve tedavi edilsese de tekrarlayabilecegini soylemisti.

Tetra dedikleri tetra mezatindir. O ilaç varsa başlayabilirsiniz. Yoksa Tetra yerine Tylan daha iyidir.

Geçmiş olsun da doğru yer konunun altında olduğunuzu düşünmüyorum:) konu açıp daha saģlıklı bilgiler alabilirsiniz.
Hocam özür dilerim konunuzu baltalamak istemedim sadece sizin kuşun duruşu ile benim kuş aynı idi sadece onu sormak istedim konu biraz uzadı