Karadeniz Pet

Renk Çalışması Hakkında

baytogi

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar,

Arkadaşlar hem üretim hemde hobi amaçlı show muhabbet kuşu besliyorum,yeni sezonda eylülde inşallah renk çalışması yapcam, elimde mevcut 3 çift kuş var , sıralama ile şöyle : Zeytin yeşili erkek ve dişi --- Mavi erkek ve dişi ---- sarı yeşil spangle erkek --- dantel kanat,kırmızı göz,sarı (bakıldığında lutino gibi ama dikkatli bakıldığında sırt ve kafa bölgesi lekeler kahverengi gibi Dişi.

genel olarak irilikleri aynı erkekler ayrı dişiler ayrı olarak

acaba hangilerini birbirleri ile eşleştirirsem ne renk alma olasılığım olur ?

benim kafamda zeytin yeşili erkek ile kırmızı göz dantel kanat eşlemek var ---- sarıyeşil spangle erkek ile zeytin yeşili dişi yada mavi dişi eşlemek var ---mavi erkek ile zeytin yeşili dişi eşlemek var sizce olasılıklar neler olabilir resimlerini atmaya çalışcam ayrıca kuşların

Üstadlarımıza selamlar,inanıyorum ki harika bir bilgilendirme olacak benim için,şimdiden teşekkürler

Atabireylerde göz alındığında ne kadar renk tahmini yaparsan yap istediğin sonucu her daim alamıyorsun. Ama ben bu konuda genel olarak aynı renk veya benzer renkteki kuşların eşleşmesini mümkünse daha doğru buluyorum. Vücutlarında birden fazla renk olduğunda ne biliyim rainbow gibi kuşlarda hoşuma gitmiyor tek renk kuşlar daha iyi bence.

Arkadaşlar selamlar,

Arkadaşlar hem üretim hemde hobi amaçlı show muhabbet kuşu besliyorum,yeni sezonda eylülde inşallah renk çalışması yapcam, elimde mevcut 3 çift kuş var , sıralama ile şöyle : Zeytin yeşili erkek ve dişi --- Mavi erkek ve dişi ---- sarı yeşil spangle erkek --- dantel kanat,kırmızı göz,sarı (bakıldığında lutino gibi ama dikkatli bakıldığında sırt ve kafa bölgesi lekeler kahverengi gibi Dişi.

genel olarak irilikleri aynı erkekler ayrı dişiler ayrı olarak

acaba hangilerini birbirleri ile eşleştirirsem ne renk alma olasılığım olur ?

benim kafamda zeytin yeşili erkek ile kırmızı göz dantel kanat eşlemek var ---- sarıyeşil spangle erkek ile zeytin yeşili dişi yada mavi dişi eşlemek var ---mavi erkek ile zeytin yeşili dişi eşlemek var sizce olasılıklar neler olabilir resimlerini atmaya çalışcam ayrıca kuşların

Üstadlarımıza selamlar,inanıyorum ki harika bir bilgilendirme olacak benim için,şimdiden teşekkürler
Merhaba,renk çalışmalarınız ne durumda hangi renkten hangi renkler oluştu

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi