Karadeniz Pet

Resimdeki yumurtada embriyo ölü mü?

sanane900

Yeni Üye
Herkese merhaba, 2 senedir yavru almak için uğraştığım çiftin 3 adet yumurtası olmuştu. Yumurtaları ilk kontrol ettiğimde 2'si dolu 1'i boştu. Birkaç gün sonra yumurtalardan birini attığını fark ettik. Boş yumurtayı atmıştır diye umursamamıştım. Bugün kuluçkanın 19.günüydü ve bir kontrol daha yapayım dedim. Kalan 2 yumurtanın birisi boş diğeri de sanırım ölü. Demek ki dolu yumurtalardan birini attı, şu an 1 tane boş ve 1 tane ölü yumurtanın üzerinde yatıyor. Boş yumurtanın resmini hiç göstermeyeceğim. Ölü olduğunu düşündüğüm yumurtanın 2 farklı resmini yollayacağım. Yumurta sizce de ölüyse dişiyi boşa yatırmayayım.

Oda sıcaklığı 22-25 derece, nem %45'di. Her şey yolunda ve dişi yumurtaların üstünde sürekli yattığı halde bu yumurta neden öldü acaba? İyi bir hüsran oldu yine hem onlara hem bana...

Kalp atimi yok mu bence olu degil olu olsa kararir ici de disida ses felan yok mu

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalp atimi yok mu bence olu degil olu olsa kararir ici de disida ses felan yok mu

Az önce ılık su testi yaptım hocam. Yumurta suda sabit duruyor, kalp atımı falan yok. Sanırım çıkmaya yakın öldü. Gelişmiş çünkü epey. O kadar da özen göstermiştik halbuki. Kısmet değilmiş

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az önce ılık su testi yaptım hocam. Yumurta suda sabit duruyor, kalp atımı falan yok. Sanırım çıkmaya yakın öldü. Gelişmiş çünkü epey. O kadar da özen göstermiştik halbuki. Kısmet değilmiş

Kac gunluk suan yumurta renginde bir degiaiklik yok mu

Kac gunluk suan yumurta renginde bir degiaiklik yok mu

19 günlük hocam. Yumurtada ise hafif bir morarma var gibi sanki. Dikkatli bakmayınca belli olmayacak şekilde. Ama kalp atımı olmadığından eminim artık

Ama 19 gunlukse olmus diyemeyiz ki. 21-22 gunde bile cikabilir. Cikacagi gun de ses gelir. Tekrar bakin flasla kalp atimi icin

Simdi siz o iki yumurtaya isaret koyun olasi bir tekrar yumurtlamasinda karistirmamak icin. Iki gun daha bekleyin. Bakalim mesela yumurtadan cikmaya yakin yumurtanin hafif rengi degisir

Zaten dişi üzerinde hala yattığı için kıyıp alamamıştım. Kendisi anlayınca kırsın diye. O sürede bir mucize olursa olur artık. Ama bana göre de yavrunun öldüğü kesin gibi. Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Zaten dişi üzerinde hala yattığı için kıyıp alamamıştım. Kendisi anlayınca kırsın diye. O sürede bir mucize olursa olur artık. Ama bana göre de yavrunun öldüğü kesin gibi. Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Yumurtalari atmayin isaretleyin.sonra isinize yarayabilir. Benim kiz sahte yumurtayla gercek yumurtayi ayirt edebiliyor. [emoji16][emoji16][emoji16]

Tekrar ne için lazım oluyor ki hocam? Yuvaya geri alıştırmak için falan mı? :)
Yok mesela sorunlu ciftler var. Ornegin benimki ilk kus 30 gunluk olunca iki uc kusu birden dövüyor yuvadan ciksin diye. Her yumurta yaptikca eski yumurtayi koyunca maximum 3 yavrularin uc tanesi ayni anda cikar

6 gun bekletebilinirmis yumurta saglam saklandigi zaman. Bu da 3 yumurta yapar. 4. Yumurta gelince 3 gercek yumurtayi altina atiliyor boylece yavrular ayni gun cikmis olur.

Yok mesela sorunlu ciftler var. Ornegin benimki ilk kus 30 gunluk olunca iki uc kusu birden dövüyor yuvadan ciksin diye. Her yumurta yaptikca eski yumurtayi koyunca maximum 3 yavrularin uc tanesi ayni anda cikar

Çok faZla bilgi sahibi değilim ama içinde ölü yavru olan bir yumurta bekledikçe zamanla kuluçkada bakteri, bit, pire falan üretebilir belki hocam. 1 tane boş yumurtası var üzerinde yattığı. Onu saklayabilirim ama dediğiniz gibi. :)

Alin yumurtalari bosuna yatmasin yattikca yipranicak tekrar ciftlesirler yumurta mamasi yapin havuc keci boynuzu tozu katin bu sefer dolu yavrularinizin oldugu kulucka olur insallah

Geri