Karadeniz Pet

Rifki ve Müzeyyen Herkesi Selamliyor :)

Welli

Meraklı Üye
Öncelikle böyle bir platformun hizmetini saglayan ve katkida bulunan herkese tesekkürler. Kuslar neredeyse 2 haftadir benimle birlikteler, bu forumun da katkilariyla kendimi gelistirmeye calisiyorum. Sizlere odami paylastigim minik canlilari tanitmadan foruma damdan düser gibi giris yapmak istemedim.

Keyifli günler. :)

Ekli dosyalar

• 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    121.9 KB · Görüntüleme: 56
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    108.7 KB · Görüntüleme: 62
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    96.6 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_1058 (1).JPG
    IMG_1058 (1).JPG
    468.3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Güle güle besleyin keşke erkeğinizin ırkına uygun bir dişi seçseydiniz

Güle güle besleyin keşke erkeğinizin ırkına uygun bir dişi seçseydiniz

Tesekkürler Yusuf. :) Orjin farki ne tarz problemler yaratiyor ki? Disi muhabbet kusunu kafesi ile beraber bir yakinim vermisti, ben de okudugum ve calistigim icin yalniz kalmasin diye yanina Rifki'yi getirdim, aldigim tanidikta sadece jumbolar vardi. Su an iyi anlasiyorlar gibi duruyor. Acikcasi Müzeyyen'i sahiplendirip yerine baska bir jumbo getirmek istemiyorum cünkü baya sevdim ve aramizda duygusal bir bag olustugunu hissediyorum.

Son düzenleme:
amaç üretim değilse bence sorun olmaz... Anlaşıyorlarsa sorun olmaz.. Rıfkı belki minyon bayandan hoşlanıyordur öyle değil mi :)

Hoş geldiniz foruma. Kuşlarınız gayet güzel güle güle besleyin. Dişinin küçük olması okadarda problem değil aslında. Görünüşe göre ikiside kızışmış durumda. Belki ortamlarına alışınca yavrularınız bile olabilir :)

Yorumlar harika, hepinize tesekkürler. :)

Bir tane daha fotograf ekleyeyim dedim cünkü görüsünüzü merak ettim, Rifki'nin durusu sizce de cok asil degil mi? Ne düsünüyorsunuz? :)

Ekli dosyalar

• IMG_1058 (1).JPG
    IMG_1058 (1).JPG
    468.3 KB · Görüntüleme: 33
Fotodan yanılmışta olabilirim ama alt tarafında dışkısımı yapışmış?

Müzeyyen'e laf yok yakışmış ismi ama Rıfkı'yı beğenmedim (isim olarak) şöyle kuşa bakınca haydar yada tosun toraman gibi isim olmalıydı :)

Fotodan yanılmışta olabilirim ama alt tarafında dışkısımı yapışmış?

Evet cok iyi gördün, minik bir sey yapismis, hallettim hemen. :)

Müzeyyen'e laf yok yakışmış ismi ama Rıfkı'yı beğenmedim (isim olarak) şöyle kuşa bakınca haydar yada tosun toraman gibi isim olmalıydı :)

Müzeyyen tam uyuyor. Tam adi aslinda Zilli Sultan Müzeyyen. :) Evet Tosun da entresan olabilirdi. :)

Acikcasi bir defa da müzeyyen de gördüm benzer bir seyi, muhtemelen gezinirken yapisti. Normalde haftada bir temizliyorum kafesi ama tünekte veya talaslarin üzerinde bir yerlerde mutlaka diski oluyor ve yapisabiliyor. :)

Acikcasi bir defa da müzeyyen de gördüm benzer bir seyi, muhtemelen gezinirken yapisti. Normalde haftada bir temizliyorum kafesi ama tünekte veya talaslarin üzerinde bir yerlerde mutlaka diski oluyor ve yapisabiliyor. :)
Biyerlerden bulaşıyorsa problem değilde dışkısını yapıp orada kalıyorsa problem olabilir. Takip etmek lazım :) Erken teşhis hayat kurtarır. Forumda hastalıklar konusunda çok geniş bilgiye sahip arkadaşlar var. Ayrıca hastalıklarla ilgili bir çok konuda açılmış durumda. Problem yaşarsanız faydalanabilirsiniz.

Biyerlerden bulaşıyorsa problem değilde dışkısını yapıp orada kalıyorsa problem olabilir. Takip etmek lazım :) Erken teşhis hayat kurtarır. Forumda hastalıklar konusunda çok geniş bilgiye sahip arkadaşlar var. Ayrıca hastalıklarla ilgili bir çok konuda açılmış durumda. Problem yaşarsanız faydalanabilirsiniz.

Gözüm üzerlerinde, iyi ki uyardin. :)

Bici bici yaptilar, tiplerini yerim ben bunlarin. :)

Ekli dosyalar

• IMG_1105.JPG
    IMG_1105.JPG
    738.5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1100.JPG
    IMG_1100.JPG
    859.5 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_1104.JPG
    IMG_1104.JPG
    772.3 KB · Görüntüleme: 17
Bici bici Müzeyyen'i baya bi çirkinleştirmiş. Bu fototsunu paylaştığınızı bilse cıngar çıkarırdı valla :D Kuşlarınız güzel hayırlı olsun. Dişiyi değişme konusuna gelince. Tamamen zevk meselesi eğer sevmişseniz Amaç yavru üretip satmak olmadığı sürece hiç sorun değil.