Karadeniz Pet

Röhnfried Ürünlerinin Suluk İle kullanım miktarları

Hiç bir ürünün kullanım dozajı aynı değildir. O ürünü meydana getiren ham maddelerin yoğunluğu ve % kaçlık olduğu önemlidir. Kuşlara kullanım miktarı önerilirken bu % üzerinden önerilir. Aldığımız ürünlerin hiç biri % 100 lük değildir. Ben kullanım miktarlarını önerirken 1 Litre suya kaç Mililitre kullanılacağının üzerinden 50 ml suya kaç damla kullanılacağını hesaplayarak verdim.
Bu hesap zor değil. 1 ml 20 damlaya denk gelir. 1 Litre'ye 5 ml ürün kullanılacak deniyorsa. 20 x 5 = 100 damla eder.... 100 damla = 5 ml

1Litre = 1000 ml için 100 damla --- 100 ml suluk için 10 damla eder.100 ml'lik suluğun yarısı 50 ml suya 5 damla damlattığımızda aynı oranı yakalayacağız.

50 ml suya 5 damla kullandığımız üründen hazırlanmış karışımdan, hiç bir kuş türü aynı oranda tüketemez... 100 ml suyu bir güvercin bir günde içerken, bir muhabbet kuşu 100 ml suyun anca % 20 oranında ki kısmını tüketebilir.

Hiç bir ürünün kullanım dozajı aynı değildir. O ürünü meydana getiren ham maddelerin yoğunluğu ve % kaçlık olduğu önemlidir. Kuşlara kullanım miktarı önerilirken bu % üzerinden önerilir. Aldığımız ürünlerin hiç biri % 100 lük değildir. Ben kullanım miktarlarını önerirken 1 Litre suya kaç Mililitre kullanılacağının üzerinden 50 ml suya kaç damla kullanılacağını hesaplayarak verdim.
Bu hesap zor değil. 1 ml 20 damlaya denk gelir. 1 Litre'ye 5 ml ürün kullanılacak deniyorsa. 20 x 5 = 100 damla eder.... 100 damla = 5 ml

1Litre = 1000 ml için 100 damla --- 100 ml suluk için 10 damla eder.100 ml'lik suluğun yarısı 50 ml suya 5 damla damlattığımızda aynı oranı yakalayacağız.

50 ml suya 5 damla kullandığımız üründen hazırlanmış karışımdan, hiç bir kuş türü aynı oranda tüketemez... 100 ml suyu bir güvercin bir günde içerken, bir muhabbet kuşu 100 ml suyun anca % 20 oranında ki kısmını tüketebilir.
Melih hocam maalesef yeni üyeler var diğer yerler den aldıklarını paylaşıyorlar çok güzel ama bilip bilmeden yorum yapıyorlar şov peşinde gibiler biraz

Kendi uzun kullanımım sonucunda uygun miktarları söylüyorum;

Gervit-w : Tam suluğa 8 damla. ( yumurtlama ve tüye girme döneminde haftada 3-4 kere verdim)
Normalde haftada 2 kere yeter.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rakamsal konusmanız cok guzel gerekli açıklama cok guzel yapılmıstır emeğinize sağlık:)

Röhnfried Gervit-W MultiVitamin : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 5 damla ) Haftada 1-2 gün

Röhnfried Bt-Amin B vitamini : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 15 damla ) Tüy dökme mevsiminde haftada 3 kere ve normal zamanlarda haftada 1 kere

Röhnfried Hexenbier Doğal Bağışıklık Sistemi Kuvvetlendirici Vitamin : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 20 damla ) Haftada 1 veya 10 günde 1 kullanmak yeterli olacaktır.

Röhnfried Sedochol Yenileyici Protein Ve Amino Asit Karışımı : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 10 damla ) Stres, üreme ve tüy dökümü döneminde Haftada 1-2 gün

Röhnfried UsneGano Bakteri Engelleyici : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 3 damla ) haftada 1 gün

Röhnfried Entrobac Probiyotik Takviyesi : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 250 mg ) çay kaşığının 8'de 1'i oranında ( 1-2 mercimek tanesi kadar ) Haftada 1-2 gün .Hastalık tedavisinden sonra 2-3 gün 3-4 mercimek tanesi kadar.

Röhnfried Atemfrei Solunum Yolu Açıcı Ve Nefes Düzenleyici : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 10 damla ) İhtiyaca göre 5 veya 10 gün ara ile kullanılabilir.
Bir kısmını oran olarak az kullanıyormuşum. Teşekkürler bilgilendirme için :)

entrobac, amazon papağanım için kullanıma uygun mudur? ölçek ne olmalı? bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,

Gervit-w aldım bir siteden 100 ml. Çok güzel paketlenmiş, kargoda hiç zarar görmemiş ama 1-2 gün kargoda kaldığından sıcakta kalmış olması acaba vitamini bozar mı? Birde damlalıkla damlatıyorum, damlalıktan çıkarken sünüyor hafif mukus gibi sünüyor yani, su damlası gibi düşmüyor acaba bu normal midir? İlk defa gervit-w kullanıyorum.

Merhabalar,

Gervit-w aldım bir siteden 100 ml. Çok güzel paketlenmiş, kargoda hiç zarar görmemiş ama 1-2 gün kargoda kaldığından sıcakta kalmış olması acaba vitamini bozar mı? Birde damlalıkla damlatıyorum, damlalıktan çıkarken sünüyor hafif mukus gibi sünüyor yani, su damlası gibi düşmüyor acaba bu normal midir? İlk defa gervit-w kullanıyorum.
Bir iki günden bir şey olmaz. Diğer vitaminlere benzemiyor . Bunun yoğun bir kıvamı var. Öle olması çok normal.👍🏻

Merhabalar,

Kargo paketinde geldiği ve direkt olarak güneş ışıkları üzerine gelmediği için bozulmaz. Evet koyu yapıda bir vitamin olduğu için damlatırken yağlı bir kıvamda damlıyor.

Kargo paketinde geldiği ve direkt olarak güneş ışıkları üzerine gelmediği için bozulmaz. Evet koyu yapıda bir vitamin olduğu için damlatırken yağlı bir kıvamda damlıyor.
hocam merhaba, bilgiler için çok teşekkür ederim. şimdiye kadar miktarları yarı yarıya kullanıyormuşum resmen. fakat benim kuşlarım kanarya, yine aynı ölçüler geçerli olur mu ?

ve şu ürünler için kullanım nasıl olmalıdır.

Röhnfried Elektrolyt 3Plus​

Röhnfried Pavifac​

Röhnfried Mumm​

çok teşekkür ederim.

hocam merhaba, bilgiler için çok teşekkür ederim. şimdiye kadar miktarları yarı yarıya kullanıyormuşum resmen. fakat benim kuşlarım kanarya, yine aynı ölçüler geçerli olur mu ?

ve şu ürünler için kullanım nasıl olmalıdır.

Röhnfried Pavifac​

Röhnfried Mumm​

çok teşekkür ederim.

Merhabalar :) Kanarya gibi küçük kuş ırklarına küçük suluk kullanmak tasarruf açısından iyi olacaktır. 50 ml lik suluk veya 25 ml suluk gibi . 50 ml suluğun yarısına kadar doldurulmuş su miktarı 25 ml su olur.

1 litre içme suyuna 10 gram ( 1000 ml içme suyuna 10 gram )

1 tam suluk 100 ml su alır . 100 ml suluğa 1 gram

Yarım suluk dolusu su 50 ml su eder. 50 ml suluğa 500 miligram kullanılır.

Yarım dolu suluğa yarım çay kaçığı silme olarak kullanırsanız yeterli olacaktır.

25 ml lik suluğa çeyrek çay kaşığı ( 250 miligram ) kullanılabilir.

Röhnfried Pavifac​

• bira mayası
  • Polen
  • Sitrik asit
1 Kg Yaş mama için 2 çorba kaşığı olarak önerilmiş. Kuş yemliği yaş mama için Yarım çay kaşığı kullanabilirsiniz.

Röhnfried Mumm​

Bu ürünü sürekli kullanmanızı önermem. 10 veya 15 günde 1 kere verirseniz iyi olur.

1 Litre ( 1000 ml ) suya 10 gr olarak önerilmiş.
100 ml suluk su için 1 gram ( Silme 1 çay kaşığı )
50 ml suluk su için 500 mg ( silme Yarım çay kaşığı )
25 ml suluk su için 250 mg ( silme çeyrek çay kaşığı )
olarak kullana bilirsiniz.

Sağlık ürünlerini ne kadar az miktarda suya göre ayarlarsak, o kadar uzun zaman kullanırız. 1 kuş veya 2 kuş için 25 ml su bile yeterli olacaktır. Sağlık ürünlerini 6 saat ten fazla kafeste tutmamalıyız. 6 saat in sonunda mutlaka temiz taze içme suyu ile değiştirmeliyiz.