Karadeniz Pet

Sadece Yem ile Beslenen Kuş

Garden mix içeriği şu sıralar çok değişiyor yulaf oranı çok fazla olabiliyor yada bildiğiniz sarı darı çıkabiliyor. Ürünleri toplu haznede karıştırıp paketlere böldükleri için çok sorun çıkıyor oysa paket içeriğine göre hazırlansa böyle sorunlar olmaz aksi taktirde paket içeriğinde yazanlar ile içerik birbirini tutmuyor.
Evet üstünde yazanla içindekiler de farklı çıktı ilk defa gördüm böyle birşey:) yulafları ayıkladım çoğunu da biraz daha özenli bir araya getirilmesi lazım.

Garden mix içeriği şu sıralar çok değişiyor yulaf oranı çok fazla olabiliyor yada bildiğiniz sarı darı çıkabiliyor. Ürünleri toplu haznede karıştırıp paketlere böldükleri için çok sorun çıkıyor oysa paket içeriğine göre hazırlansa böyle sorunlar olmaz aksi taktirde paket içeriğinde yazanlar ile içerik birbirini tutmuyor.

Piyasada adam akıllı yem bulmak sıkıntı. Aslında sade darı tohum satanlardan alıp kendimiz karıştırsak daha iyi. Oda taze tohum satan bulmak lazım...

Yani ben şu an almalı mıyım almamalı mıyım? : ) bekleyebilirim, stok yapmak için alacaktım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Piyasada adam akıllı yem bulmak sıkıntı. Aslında sade darı tohum satanlardan alıp kendimiz karıştırsak daha iyi. Oda taze tohum satan bulmak lazım...
Öyle yaptım ben versele alacaktım sonra üretimci bir dostum çuval tohum almış baktım tohumlar taze kendim karıştırdım, içerik olarakta görsel olarakta gayet güzel duruyor, yavrulu takımlara verdim maşallah gayet iyi besleniyorlar.

Forumda bir üyemiz de bir siteden tohum alıyormuş ürünleri inceledim hemen hemen bütün tohumlar mevcut ve taze olduğunu belirtmişti @eyunal @Enes Greyback yada @Melih.S59 almıştı sanırım emin değilim.

Öyle yaptım ben versele alacaktım sonra üretimci bir dostum çuval tohum almış baktım tohumlar taze kendim karıştırdım, içerik olarakta görsel olarakta gayet güzel duruyor, yavrulu takımlara verdim maşallah gayet iyi besleniyorlar.

Forumda bir üyemiz de bir siteden tohum alıyormuş ürünleri inceledim hemen hemen bütün tohumlar mevcut ve taze olduğunu belirtmişti @eyunal @Enes Greyback yada @Melih.S59 almıştı sanırım emin değilim.

Tam hasat zamanı alıcaz aslında taze taze bir senelik yem stokluyacaz :)

Maalesef öyle,neden şu ithal ürünleri bulamıyoruz biz burda anlamıyorum ya,gelse bir iki çeşit geliyor ya da gelen çekiliyor piyasadan.Orijinal Vitakraft ne kadar iyiydi mesela.

Trendyolmu :D en pahalı yer orası kargo bedava olsa ne olur onun parasaını zaten ekliyorlar üstüne :)

6bca5e4197ded9b1bc505c9937bf0547.jpg

Mor ya da pembe fark ettiğini bilmiyordum hesaplı gibi gelmişti : ) şans bende pek yok ama bulut beye güvenip alalım bakalım [emoji256] :)

Mor ya da pembe fark ettiğini bilmiyordum hesaplı gibi gelmişti : ) şans bende pek yok ama bulut beye güvenip alalım bakalım [emoji256] :)

Hepsi buradaya bakın,ben ordan almıştım hem uygun hem taze yem geldi.Benim Bulut yavaştan alıştı gibi.

Bunun 1 kiloluğu 15 lira en fazla ve kargoda 6-7 lira aynı yani ;) Birde mor yada pembe farkediyor. Pembe olan klasik olan. Diğerlerinde ya kabuksuz yem çıkar ya boyalı ekmek parçaları çıkar içinden...

Hepsi buradaya bakın,ben ordan almıştım hem uygun hem taze yem geldi.Benim Bulut yavaştan alıştı gibi.

Bizim Bulut kocaboğaz, alışmakta sıkıntı çekeceğimi hiç zannetmiyorum : ))

Merhaba Aralık ayından beri bizimle olan kuşumuz Pofuduk yem dışında başka hiçbir şey yemiyor . Kum olan yemliğe yaklaşmıyor bile. Yeminin içine kum karıştırıyorum. Bunun dışında verdiğimiz hiçbir gıdaya gagasını dahi değdirmiyor. Sağlıklı bir kuş ama diğer gıdalardan da vitamin alması onun için iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama ne yaptıysak hiçbir şeyi yediremedik. Koca kağıtları kemiriyor ama minicik peynir parçasından korkuyor . Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.
Mamaya fln alıştırmak için normal yemlikleri çıkar mamalığın yarısına yem diğer yarısınada mamayı koyun illaki acıkıp yem yemeye mamalığa gelecek o sırada ağzı mamaya değecek ben öyle alıştırdım bir kuşumu 2. Hala alışmadı. Ama alıştırdım kuş her zaman yiyor artık

Geri