Karadeniz Pet

Sağ taraf güçsüzlük

Muhammed burak

Yeni Üye
kuşun bir anda sağ Tarafı güçsüzleşti,sağ ayak hep havada,sağ kanadı ise bazen düşüyor ve titriyor,acaba problem nedir ? Kabarma vs yok kuşta dışkı normal.

40013

Bir yere çarptı mi? Vitamin kullanıyor musunuz?

Sertce bir yere düşmüş veya ayağını bir yere sıkıştırmış olması gerekiyor. Ayağını incitmiş benim kuş da böyle şu an. Teramycin sür

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayağında yaşadığı sorundan ötürü yaşadığı dengesizliği kanadıyla gidermeye çalışır kuşlar yani ayağı yerine kanadını kullanır. Kanat düşüklüğü bundan olabilir gözlemek lazım

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım şimdi yanındaki kuş rahatsız etmesin diye ayırdım,durumuna bakıcam,kotuye giderse yardımınız icin sizi bilgilendiririm

ayağının sağ dış kısmında delik var

Elime alıp baktım hiçbirşey yok,kuş ayagını kullanmaya basladı yavaş yavaş muhtemelen anlık bir travma olmuş kafes içinde.kafası vs öne düşünce kötüye gitmesinden şüphelendim ama iyi şu an.
Düzelmesine sevindim. Benim kuş bugün daha iyi hergün sabah aksam teramycin sürüyorum. 1 haftaya kalmaz toparlar inşallah.

Yine de takviye amaçlı evde varsa B vitamini verin benimki de bir ara ayağına basamiyordu tunekte falan sanki ağırlığını tasiyamiyor gibi düşüyordu falan bitek B vitamini verdim ondan mi yoksa kendiliginden mi bilmiyorum düzeldi sonra. İzlemeye alın siz de düzelme olmazsa uzman arkadaşlardan yardım isteyelim

Kuşa b vitamini takviyesi yapın 1 günde ayağa kalkar. İki ayağı tutmuyordu benim kuşun şimdi masallahi var

Kuşa b vitamini takviyesi yapın 1 günde ayağa kalkar. İki ayağı tutmuyordu benim kuşun şimdi masallahi var
her gün yumurta yer,yumurta b vitamini içeren en iyi gıdalardan biri. suluğa koyulan bi damla ilacın vereceği vitamini,besinlerden bi ısırık alması da verir diye düşünüyorum doğallıktan yanayım,tüneklleri bile ağaçtan kopardım ☺ ilaçlara güvenmiyorum son çare ilaç bence .kuş da iyiye gidiyor çok şükür.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kca
her gün yumurta yer,yumurta b vitamini içeren en iyi gıdalardan biri. suluğa koyulan bi damla ilacın vereceği vitamini,besinlerden bi ısırık alması da verir diye düşünüyorum doğallıktan yanayım,tüneklleri bile ağaçtan kopardım ☺ ilaçlara güvenmiyorum son çare ilaç bence .kuş da iyiye gidiyor çok şükür.
Yeterli gelmezse diye demiştim normal zamanda ben de çok vermiyorum vitamin ilaç falan ama suan böyle bir durumu olduğu için söyledim.

Dün ayağı titreyen Üstüne basamayan kuş bugün aynı ayagıyla kendini kaşıyor çok şükür,tünekte çok rahat dolaşıyor ,voltaren jel ve alabalık kremi vardı sürdüm hemen geçirdi.bizle beraber yaşayan hayvanların sıkıntı yasaması gerçekten insanı üzüyor.Hayvanlarımızın sağlıklı olması dileğiyle.

• Beğen
kafeste yaşatmayın. sık sık çıkmasına izin verin. idman yapsın vucudu. benim ki böyleydi :)

40085

• Beğen
Geri