Karadeniz Pet

Sara nöbetleri, ateş, halsizlik, uyku

buraklfcc

Yeni Üye
Kuşum son 1,5 aydır cok halsiz ve hep gözlerini kapatıp uyuma peşinde. Son 2 haftadır ise günde 1 den fazla sara nöbeti gibi nöbet geçiriyor kanatlarını açıp kafesin içinde çırpınıyor elimin içine alıp sakince beklediğim de biraz rahatlıyor ve bu nöbet sırasında genelde ateşi oluyor. Kuşum 6 aylık dişi. Aldığım pet shopa götürdüm salmonella tedavisi gerekiyor dedi daha sonra veterinere götürdüm nöbet sırasındaki videosunu gösterdim epilepsi(sara) ya benziyor ama emin değilim hocama sorup size dönüş yaparım dedi ama bir daha dönüş yapmadılar... Başka bir pet shopa götürdüm kuşu elinde biraz ovaladı bir sürü tüyü döküldü adam kuşun tüy dökümüne giremediğini ve bu yuzden stres yaptıgını söyledi ayrıca kemikleri eline geliyormuş cok zayıfmış. B vitamini verdi ve adamın dediği karışık yemden aldım. Bu sabah çırpınışları ile uyandım ne yapacağımı bilmiyorum

Tünekte dururken dengede durmakta zorlanıyor. Sağa sola atlarken kendini kasıp titreyerek atlıyor bazen beceremiyor. Kafes dışına çıkartmıyorum yere düşüyor uçamadan.

Tünekte dururken dengede durmakta zorlanıyor. Sağa sola atlarken kendini kasıp titreyerek atlıyor bazen beceremiyor. Kafes dışına çıkartmıyorum yere düşüyor uçamadan.
Bu belirtileri salmonellaya benzettim, kafasını çevirmiyor mu?

Dün okumak için şehir değiştirmiştim pek ilgilenemedim evdekilere pet shopa tekrar göstermelerini söyledim adam ağzınan vitamin damlatın demiş. Bu günün akşamında ne yazık ki ölmüş...
Çok üzüldüm...
Keşke daha erken fark etseydiniz biraz geç kalınmış :(

Maalesef ülkemizde kanatlıdan anlayan veteriner çok çok az... Eminimki siz elinizden geleni yapmışsınızdır
Daha iyisini yapabilir miydim bilmiyorum onunla ilgilenmek çok hoşuma gidiyordu. Karakterinden ve cinsiyetinden dolayı bize biraz uzak davranıyordu. Parmağımı uzattığımda parmağıma gelip geri gitmesi sonra tekrar gelmesi bunu oyuna çevirmesi gözümün önünden gitmiyor. Dün sabah onunla vedalaştım belki tekrar göremem diye fotoğrafını çekmiştim cok üzücü. Benim gitmemden sonra geçirdiği krizlerin bir anda çoğalması ve ardından bugün ölmesi de ayrı bi tuhaflık neyse bir şey diyemiyorum belki son zamanlarda yaşayarak acı çekiyordu ve böylesi onun için daha iyi olmuştur.

Daha iyisini yapabilir miydim bilmiyorum onunla ilgilenmek çok hoşuma gidiyordu. Karakterinden ve cinsiyetinden dolayı bize biraz uzak davranıyordu. Parmağımı uzattığımda parmağıma gelip geri gitmesi sonra tekrar gelmesi bunu oyuna çevirmesi gözümün önünden gitmiyor. Dün sabah onunla vedalaştım belki tekrar göremem diye fotoğrafını çekmiştim cok üzücü. Benim gitmemden sonra geçirdiği krizlerin bir anda çoğalması ve ardından bugün ölmesi de ayrı bi tuhaflık neyse bir şey diyemiyorum belki son zamanlarda yaşayarak acı çekiyordu ve böylesi onun için daha iyi olmuştur.
Öyle demeyin tabi ki elinizden geleni yapmışsınızdır

Bana da biraz salmonella gibi geldi. Başınız sağolsun. Salmonella öldürmez benim salmonella olan kuşum 4 aydır yaşıyor. Fakat beslenmezse kendi kendine, açlıktan ölür. Büyük ihtimalle zayıflıktan kaybettiniz kuşunuzu. Çok üzgünüm 😞

Bana da biraz salmonella gibi geldi. Başınız sağolsun. Salmonella öldürmez benim salmonella olan kuşum 4 aydır yaşıyor. Fakat beslenmezse kendi kendine, açlıktan ölür. Büyük ihtimalle zayıflıktan kaybettiniz kuşunuzu. Çok üzgünüm 😞
Geç fark edilirse ve herhangi bir tedavi uygulanmazsa ölümle sonuçlanabiliyor, sizin güçlü kızınız 4 aydır farklı farklı tedavi görüyor diye biliyorum, maşallah atlatır inşallah

Geç fark edilirse ve herhangi bir tedavi uygulanmazsa ölümle sonuçlanabiliyor, sizin güçlü kızınız 4 aydır farklı farklı tedavi görüyor diye biliyorum, maşallah atlatır inşallah
Evet maalesef öyle ama ölüm sebebi salmonella değil, bünyesinin zayıf düşmesi ve beslenememe oluyormuş. Bizim kızda çok zayıfladı 27 gr bile gördük. Gittiğim veteriner hekim salmonella öldürmez ama zayıflıktan ölebilir demişti. 15-20 gündür salmonella için ilaç vermiyorum. Piyasada ilaç kalmadı zaten maalesef 😔 Bizim kızın hiç videodaki gibi atakları olmadı ama sadece kafası yan duruyor 🤷🏻‍♀️

Geri