Karadeniz Pet

şehirler arası otobüs yolculuğu

Ertop

Yeni Üye
merhaba,
kuşumu okuduğum üniversiteye yanımda götürmek istiyorum.kendime ait evim var.yolculuk parça parça toplamda 7-8 saati bulabiliyor.gece yolculuğu olacak.muhabbet kuşumu bu yolculukta yanımda yani otobüsün içinde götürebilir miyim? özel taşıma kafeslerinden almayı düşünüyorum.kuşum için sıkıntı olur mu? şehirler arası yolculukta yasak biliyorum,izin almamız gereken resmi kurum ya da kuruşlar var mıdır?

merhaba,
kuşumu okuduğum üniversiteye yanımda götürmek istiyorum.kendime ait evim var.yolculuk parça parça toplamda 7-8 saati bulabiliyor.gece yolculuğu olacak.muhabbet kuşumu bu yolculukta yanımda yani otobüsün içinde götürebilir miyim? özel taşıma kafeslerinden almayı düşünüyorum.kuşum için sıkıntı olur mu? şehirler arası yolculukta yasak biliyorum,izin almamız gereken resmi kurum ya da kuruşlar var mıdır?
üzerini örtersin gecede oldugu için daha rahat bile gider hiçbir sorun olmaz merak etme.yasak deselerde götüren çok gördüm kendimde 3-4 kere mecburen götürdüm kuşumu hatta bir keresinde 3tane kuşumu taşıdım üzerilerini örttüm hiçbir sıkıntı olmadı

Otobüste içerde iyi taşımışsınız. Firmadan firmaya fark olabiliyor demekki. Yıllar evvel 5'saatlik yol için bagaja koymaya zor ikna etmiştim firmayı. Kafese göre kutuya koymuştum molalarda bagajdan çıkarıp havalandırmıştım. Gidilecek firmada şoför muavin durumu çok önemli oluyor. Dilerim siz de sorunsuz bir taşıma sağlarsınız. Otobüsün içinde seyahat etmesi daha sağlıklı kış mevsimindeyiz üşür hasta olur ben yazın seyahat etmiştim. Ona iyi bakın..

en kötü ihtimal bagaj için ikna oluyor muavin bazıları ekstra 10 15 tl isteyebilir.ben şırnaktan mersine taşıdım 10saate yaklaştı yolculuk süresi.tabi o sıralar terör sokaga cıkma yasakları vs vardı ne muavin ne şoför kimse birşey demedi.ama sonrada mersin konya konya ankara aralarında hem hint bülbülü hem muhabbet kuşu taşıdım sorun olmadı üstünü örttüm sessiz sessiz gittiler kuşlarım.yazın daha çabuk susadıkları için kışın daha rahat yolculuk yaparlar.tek önemli konu üşütmemek bencede

bide ben kafesiyle taşımıştım ama taşıma kafesleriyle bence gözede batmaz üzerini örtünce sesleride çıkmaz sessiz sessiz gider kuşlar :)

Cevaplarınız için çok teşekkürler.küçük taşıma kafeslerini göze batmayacağını düşünüyorum.bez poşetin içine koyabilirsem daha rahat olur sanırım.dikkat çekmez

taşıma kafesiyle taşıyabilirsiniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum olmadı muavine 10 tl ver yattıkları yerde bile götürür :)

Muavinde biter iş :D 12 saat yolculuk yaptik kucuk valize tasima kafesinin icinde tam kapatmadan goturdum cıt cikarmadilar bir firma var ismini vermek dogru olmayabilecegi icin vermiyeyim cok anlayislilar tum firmalarda ayni nezaket olabilse keske

bende kayserinin yerel firmasıyla gideceğim kayseriye.çalışanların hepsi kayserili olunca sıkıntı olmuyor pek :)

Otobüsle kuş satan üyeye dolandırı mısın diye sorduğum için taşlanmıştım, işte ispat.

Ben veterinere götürdüm sadece, taksiyle gittik, poşete koydum kafesi, yün şalla sardım, araç içinde açtım.

Hava değişimine maruz kalmasın yeter ki.

Ama diğer tatillerde ne yapacaksınız? Her defasında kuş için kötü olmaz mı?

Yani keyfi bi durum olmadığı müddetçe taşınabilir diye düşünüyorum.Ama hayvanın strese girmemesi, sıcak soğuk hava değişiminden etkilenmemesi lazım.Mesela klimalıysa otobüs götürmek çok riskli..Biz bile donuyoruz hayvan kesin hasta olur soğuk havalandırmada.Şu an kış olduğu için kalorifer yakarlar çok sıcakta solunum sıkıntısı çekmesin hava alsın mutlaka.Otobüsler sıkıntı çıkartıyor yalnız.Tren olsa götürülüyor ekstra ücret ödeyip.

Merhabalar. Yeni üye oldum buraya. Nereden sorumu sorabilirim? Konuyu nereye sorabilirim?Şimdiden teşekkürler:)

Geri