Karadeniz Pet

Sessiz ortam

Keyworks

Meraklı Üye
Yumurta istediğim çifti sessiz bir yere koymamı tavsiye ettiler. Bu yer hiç kimsenin gelip geçmediği bi yermi olmak zorunda. Yoksa odamda dursa. Sadece ben ara sıra dışarı çıkıyorum. Bir kaç kerede evden birileri odama geliyor sorun olurmu

Kuşların karakterine bağlı ama mümkün olduğu kadar insanların olmadığı bir ortam onları rahatlatır.

Peki hocam youtubeden çiftleşme videoolarının seslerini açsam saatlerce dinlersem, ruh halleri ilemi oynamış sayılırım. Yoksa işe yararmı. Bir kaç ay önce denemiştim bir kaç kez. Kuş sesi açınca birbirleri ile ilgilenmeyi kesip sağa sola bağırmaya başlıyorlar. Ondan kesiyordum birbirleri ile işgilensin diye ama önerirseniz. Günde kaç saat gerekirse devamlı dinletirim

Bence sessiz ortama alıştırmak yerine bulundurmak istediğiniz yerde besleyin size de ev halkına da alışsınlar. Onları gaza getirmek için bir çift daha sahiplenebilir ve yavru muhabbet sesi dinletebilirsiniz.

Şu an için bir çift alma fırsatım malesef yok. Yavru muhabbet sesini youtube den ararınca çıkan her sonuçta etkili olurmu. Kimsii bşr saatlik. Ama yavru sesimi anlayamıyorım.