Karadeniz Pet

Sık havuç vermek

Cute Birds

Yeni Üye
muhabbet kuşlarım havuç yemeyi çok seviyor bende iki günde bir havuç veriyorum bir zararı olur mu ?

bence fazlası zarar.havuç kızıştırır diye biliyorum

Zararı olacağını az tecrübemle pek zannetmiyorum ama yine de haftada 2 defa filan vermek daha doğru olur diye tahmin ediyorum. :) Çok sık veriyormuşsunuz herşeyin fazlası zarar sonuçta. Bence yani

Nekadardır bu şekilde gün aşırı havuç veriyorsunuz? Şimdiye kadar ishal vs bir farklılık gözlemledinizmi? Eğer hiç fark yoksa verilebilir ancak biraz fark gözlemliyorsanız gerek dışkıda gerek farklı birşey, gün sayısını arttırın derim.

ben tecrübemden dolayı demiyorum.insan bile gerek olmadıkça vitamin alırsa zararlı olur o bakımdan.havuç kızıştırır diye biliyorum niyetimiz kızıştırmak değilse kuşu tüye sokabilir.

Zararı olacağını az tecrübemle pek zannetmiyorum ama yine de haftada 2 defa filan vermek daha doğru olur diye tahmin ediyorum. :) Çok sık veriyormuşsunuz herşeyin fazlası zarar sonuçta. Bence yani

Nekadardır bu şekilde gün aşırı havuç veriyorsunuz? Şimdiye kadar ishal vs bir farklılık gözlemledinizmi? Eğer hiç fark yoksa verilebilir ancak biraz fark gözlemliyorsanız gerek dışkıda gerek farklı birşey, gün sayısını arttırın derim.
2 hafta dır veriyorum hiçbir farklılık olmadı sadece kızışma durumu değişti dışkıda falan bir sorun yok . Ne yapayım dayanamıyorum ben yiyecek oluyorum sanki bizede ver der gibi bakıyorlar kıyamıyorum :)

Diğer yazan arkadaşın yazdıklarını dikkate alın bence haftada 2 den fazla vermeyin. Kızıştırıcam kuşları diye başka sıkıntılar doğmasın sonra :)

Geri