Karadeniz Pet

Sizce Hamile mi Durumları nedir ?

sametBicer06

Yeni Üye
EVET ARKADAŞLAR BAŞLIKTA DA BELİRTTİĞİM GİBİ BENİM PEK BİR BİLGİM OLMADIĞI İÇİN SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİM.KUŞLARIMIN DURUMLARI NEDİR ? DİŞİ OLAN TAHTA TÜNEĞİ KEMİRİYOR. 6 7 AYDIR BERABERLER YUVALIĞI TAKALI 2 HAFTA FELAN OLDU. GÜN GÜN 10 15 DK YOUTUBE DAN KUŞ ÇİFTLEŞTİRME SESİ AÇIYOR DİNLETİYORUM KANAT ÇIRPMA SES ÇIKARMA KABARMA GİBİ HUYLARI OLUYOR. BAZEN ERKEK OLAN YUVALIĞA GİRİP ÇIKIYOR GERİ HEMEN Bİ KERE DE YEM KUSARKEN ŞAHİT OLDUM. ÇOK AZ MİKTARDA DA NİJER KARIŞTIRIYORUM YEMLERİNE. DURUMLARI NEDİR DİYE SORMAK İSTEDİM HAMİLE GİBİ Mİ ? BİR DE TAHTA TÜNEĞİ KEMİRİYOR DİŞİ KUŞUM.

EVET ARKADAŞLAR BAŞLIKTA DA BELİRTTİĞİM GİBİ BENİM PEK BİR BİLGİM OLMADIĞI İÇİN SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİM.KUŞLARIMIN DURUMLARI NEDİR ? DİŞİ OLAN TAHTA TÜNEĞİ KEMİRİYOR. 6 7 AYDIR BERABERLER YUVALIĞI TAKALI 2 HAFTA FELAN OLDU. GÜN GÜN 10 15 DK YOUTUBE DAN KUŞ ÇİFTLEŞTİRME SESİ AÇIYOR DİNLETİYORUM KANAT ÇIRPMA SES ÇIKARMA KABARMA GİBİ HUYLARI OLUYOR. BAZEN ERKEK OLAN YUVALIĞA GİRİP ÇIKIYOR GERİ HEMEN Bİ KERE DE YEM KUSARKEN ŞAHİT OLDUM. ÇOK AZ MİKTARDA DA NİJER KARIŞTIRIYORUM YEMLERİNE. DURUMLARI NEDİR DİYE SORMAK İSTEDİM HAMİLE GİBİ Mİ ? BİR DE TAHTA TÜNEĞİ KEMİRİYOR DİŞİ KUŞUM.

Çok hafiften var gibi ama kesin diyemem. Popo şişliği yağlanmadanda olabiliyor.

Sırt pek şiş değil belkide yumurta içinde ufak nilemedim.

Yumurta varsa bir süre içinde fotodaki hale gelecektir. Kanarlar kuyruk altında,
Yüz çekil, sırt şişkin.
156a1f9b5ad01f561182234af5745059.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tahta tüneği kemiriyor dişi bu neden olur peki ?

Hocam kızışma döneminde yuva hazırlığında hayvanın tırmalamadığı, kemirmediği yer olmaz.

Bazı Yuvalık içi plastik kaplama oluyor mesela kemiremiyor. Başka yerleri kemirmeye başlıyor.

Normal bunlar sıkıntı yok.
Yuva yapma iç güdüsüyle yapıyor bunları.

Siz uygun ortamı sağlayın. Yuvaya yıkanmış çam talaşı koyun bit yapmayan. Ben koydum onlarla uğraşıyor.

Bugün bu şekilde yakaladım size sormak istedim

Reis. Uygun ortamı sağla eahatsız edecek şeyleri kaldır. Düzenlerini bozma. Yumurta maması vitamin takviyesi yap.

Kalsiyum ihtiyaçlarını karşıla mamaya kalamar kemiği ez toz yap kat.

Çok müdahale etme rahat hissetsinler hocam.

Hayırlı olsun inşallah sağlıklı yabrular alırız bende aynı aşamdayım.

Odanın ısısını sabit tut.

Geri