Karadeniz Pet

Sizce kuşum sağlıklı mı?

Sakura61

Yeni Üye
Muhabbet kuşunu yeni aldık 2 buçuk aylık olduğu söylendi, kursağı çok şiş gibi geldi bana kursak mantarı olabilir mi? Öyle bir şey varsa ne yapmalıyım.

İsterseniz resmini paylaşın.

Kuşum bu

Ekli dosyalar

• IMG-20210312-WA0002.jpg
    IMG-20210312-WA0002.jpg
    123.5 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20210312-WA0003.jpg
    IMG-20210312-WA0003.jpg
    119.3 KB · Görüntüleme: 37
Kursak mantarı belirtileri ağızda koku, kötü kokulu salyalı kusma, ağzından köpük çıkarma ve ileride evrede kan gelmesi diye yazılmış forumda..Sizin kuşunuzda bu tarz belirtiler var mı ?

Kursak mantarı belirtileri ağızda koku, kötü kokulu salyalı kusma, ağzından köpük çıkarma ve ileride evrede kan gelmesi diye yazılmış forumda..Sizin kuşunuzda bu tarz belirtiler var mı ?
Bu belirtiler yok sadece kursağında şişlik var normal mi bu durum

Açık renk sulu ishal gibi ama kuşu bugün aldık dışkısı ondan öyle olabilir mi
Yeni alınan kuşlarda ortama alışma süreci var.Şimdi stresli olması oldukça doğal.Siz kuşun hal ve hareketlerini ve dışkılarını takip edin konuya hakim arkadaşlarda yardımcı olacaklardır.

Kuş kumu kullanıyor musun ? Yada kuşun çok yem yiyor mu , bazen çok yeme bağlı olarak kursak şişmesi olabiliyor,

Kuş kumu kullanıyor musun ? Yada kuşun çok yem yiyor mu , bazen çok yeme bağlı olarak kursak şişmesi olabiliyor,
Kuşu dün aldık. kum koyduk kuşa ama çok yem yiyiyor ilk günüydü dün ona rağmen bayağı yedi. şimdi baktım kursağına o kadar şişlik yok sizin dediğiniz gibi sanırım teşekkür ederim.

merhaba ilk kuşumu aldığımda ben de sizin gibi bir durumdaydım. Kursağı şişti ve hafif isal yapıyordu. Kursak şişliği arada sırada geçiyorsa eğer kuşunuz bir anda fazla yem yemiş ve bu yemleri tam sindirememiş olabilir, eğer böyleyse endişelinelecek bir konu yok.

merhaba ilk kuşumu aldığımda ben de sizin gibi bir durumdaydım. Kursağı şişti ve hafif isal yapıyordu. Kursak şişliği arada sırada geçiyorsa eğer kuşunuz bir anda fazla yem yemiş ve bu yemleri tam sindirememiş olabilir, eğer böyleyse endişelinelecek bir konu yok.
Teşekkür ederim şişlik bugün yok

Geri