Karadeniz Pet

Sizce ne yapmaliyim

Mavisvefistik

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 7 aylık bir erkek kuşum var petshopta çok tatlı evcil ve büyük bir dişi kuş aldım yanına ama bunlar bir garip dışarı saldigimda erkek olan dişiye kur yapıyor yem kusuyor disi olan bazen kabul ediyor bazen de kaçıyor ama yuvaya koyduğumda bunlar hiç birbirine yaklasmiyor biraz yanlislikla biri yaklassin ikisi birden birbirlerine bagiriyorlar gagalamaya çalışıyorlar ama can yaktiklarini pek sanmıyorum bu arada dişiyi alalı 5 gün fln oluyor. Dişi petshopta 2 erkek kuşun yanındaydı hiçbirini secmemis ilgisizdi onlara ama gagası da kahverengi ve puturlu biraz kilolu geldi bana acaba hamile olabilir mi yavruluk taktim hiç ilgilenmiyor

Zaman tanımalısınız ve birbirlerine alışmaları için pek salamamalısınız rahatsız etmeyin ve kuşlarınızdan yavru almak istiyorsanız ilginizi kesin

Tesekkur ederim ben sıkılmasınlar kafeste diye her gün sabahtan akşama kadar saliyordum biraz da boyle deneyecegim bakalım dişinin büyük olması biraz dusunduruyor beni

5 gün çok erken bir zaman dilimi,benimde aldığım dişi muhabbet kuşu 5 ay sonra çiftleşti. Sakin biryere koyup mamasını suyunu yemini eksik etmeyin hem ortama adapte olsun hem eşine.

Benim korkum birbirlerine bir şey yaparlar mı acaba diye nette okuyorum disi erkeği gagalayarak olduruyormus fln o yüzden çekiniyorum açıkçası