Karadeniz Pet

Soğuk oda

Cankus1905

Yeni Üye
Arkadaşlar Herkese merhabalar hayırlı günler sizlere bi kac sorum olacak , 25 günlük muhabbet kuşu aldım Ancak benim odamda ısıtıcı yok kuş odamda kalıyor artik kışta gelde havalarda soğuk oluyor, Kapıları acmiyorum ama kuş üşür mü geceleri üstünü örtüyorum.

2. Sorum odam aksamlari zifiri karanlik oluyor kuş icin cok ufakta olsa aydinlatma almalimiyim

1. Oda sıcaklığı 18 derece civarlarının altında mümkünse olmasın yoksa hastalanır. Gece üşümemeleri için üzerlerini kapatabilirsiniz ama hava akışı da olması gerek.

2- Geceleri bazı kuşlar su içmeye ya da yemek yemeye çalışır o yüzden ufak bir aydınlık onların işini görecektir.

İyi beslemeler :)

Arkadaşlar Herkese merhabalar hayırlı günler sizlere bi kac sorum olacak , 25 günlük muhabbet kuşu aldım Ancak benim odamda ısıtıcı yok kuş odamda kalıyor artik kışta gelde havalarda soğuk oluyor, Kapıları acmiyorum ama kuş üşür mü geceleri üstünü örtüyorum.

2. Sorum odam aksamlari zifiri karanlik oluyor kuş icin cok ufakta olsa aydinlatma almalimiyim

1. Oda sıcaklığı 18 derece civarlarının altında mümkünse olmasın yoksa hastalanır. Gece üşümemeleri için üzerlerini kapatabilirsiniz ama hava akışı da olması gerek.

2- Geceleri bazı kuşlar su içmeye ya da yemek yemeye çalışır o yüzden ufak bir aydınlık onların işini görecektir.

İyi beslemeler :)
Kardesim öncelikle cevabin icin teşekkür ederim bu isi derecesinin artması için ne yapmam lazim ne önerirsiniz

1. Kuşlar için sürekli sıcak olması zararlı sağlam dinç olmaları için Türkiye'nin iklimine uyarlı olması lazim ki yaşayabilsin. Kafesin ustunu örtmeniz yeterli 1 tarafı açık kalsın o da ön tarafı ayrıca kuş cereyanda olmasın 5 derecede bile yaşar. Kuşlar için cereyan çok onemli cereyanda durmaması gerek buna dikkat edin.

2. Zifiri karanlık kuşun uykusu için daha iyidir ışık yakmanıza gerek yok iyi bir uyku icin zifiri karanlik iyi olur, ayrıca bir ışık yaksanız bile bir sure sonra yakmamak isteyeceksiniz kuş için alışmasi zor olur kafes icinde kanat cırpar. Zaten doğal ortamlarindan koparilmislar bari dogal ortammis gibi bir ortam sunalım.

Son düzenleme:
Geri