Karadeniz Pet

son çare soni tohumlama

iskender

Yeni Üye
Degerli arkadaşlar bır yıldan fazladır aldıgım show kuşlarım bır türlü yavru alamadım yerlerı yüksekte oda sadece kuşlarım var kımse gırmez çıkmaz bakımları eksıksız bu gün erkek dişıye ayak atıgını gördüm havalar ısınmadan suni tohumla yapmaya karar verdim tectübeli ustalar yorumlarnızı bekliyrm

Mama yapın kızıştırıcı verin veya tüyde olabilirler

Benim bildiğim suni tohumlama yumurtlayan ama boş yumurtlayan kuşlara uygulanır siz sanırım yumurtlamasi için yapacaksınız?

Öyle bir şeyin olmasi mümkün değil yumurtlayacak canlı yumurtlar

Degerli arkadaşlar bır yıldan fazladır aldıgım show kuşlarım bır türlü yavru alamadım yerlerı yüksekte oda sadece kuşlarım var kımse gırmez çıkmaz bakımları eksıksız bu gün erkek dişıye ayak atıgını gördüm havalar ısınmadan suni tohumla yapmaya karar verdim tectübeli ustalar yorumlarnızı bekliyrm
Dediğiniz erkek kusa yumurta yap demek gibi bir şey

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suni dölleme yapabilmek için bazı şartlar gerekir öncelikle dişi ve erkeğin kızgın olması gerekir daha sonra dişinin yuvaya ilgili olması gerekir erkekle anlaşmaları ve birbirlerini besleme ve kur yapması gerekir kuşlarınızın tüyde olmaması gerekir bunların olduğunu varsaysak bile ben acemibirinin yapmaması taraftarıyım kuşu öldürebilirsiniz.

İşlemin yapıldığı anda yumurta yapmaya hazır olmayan kuşa suni dölleme yapmak hicbir işe yaramayacaktır, kuşlara eziyet etmek dışında

suni dölleme yapabilmek için bazı şartlar gerekir öncelikle dişi ve erkeğin kızgın olması gerekir daha sonra dişinin yuvaya ilgili olması gerekir erkekle anlaşmaları ve birbirlerini besleme ve kur yapması gerekir kuşlarınızın tüyde olmaması gerekir bunların olduğunu varsaysak bile ben acemibirinin yapmaması taraftarıyım kuşu öldürebilirsiniz.

Merhaba dediğiniz şartlar dişimde mevcut sunni tohumlamayı yaptım merak ettiğim kesin olarak yumurtlarmı dişi buna yanıt arıyorum

Merhaba dediğiniz şartlar dişimde mevcut sunni tohumlamayı yaptım merak ettiğim kesin olarak yumurtlarmı dişi buna yanıt arıyorum
Benim bildiğim kadarıyla bu suni dölleme yumurtlayan ancak boş yumurtlayan yani tohum tutmayan kuşlarda uygulanır. siz direkt şunu diyorsunuz kuşum yumurtlamıyor suni dölleme yaptım hadi bakalım yumurtlasın bana biraz garip geldi

bence çok acayip birşey üretimden anlamam ama üremek istemiyorsa üremez yani sakıncalı gibi geldi:confused:

Disi bu durumlar harici yine yumurtlar ki ister yaninda eşi olsun ister olmasin onemli olan o oluşacak yumurtaları erkegin doldurması. Cogu insan da şöyle bir algı var sanırım erkek yoksa ne yavru olur ne yumurta olur :)

Erkek olsun ya da olmasın, dişi kuş yumurtlamadiktan sonra isterseniz hergün suni dölleme yapın, hiçbir şey değişmez. Yumurta oluşup oluşmadığını anlayabilecek bir teçhizatımız olmadığına göre @Yusuf Kürşat AKKUŞ hocamın bahsettiği durum haricinde ancak tesadüfen başarı elde edilmiş olunur

Geri