Karadeniz Pet

Son yumurta.

• Konbuyu başlatan Süleyman Mert DEMİRSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Mert DEMİRSOY

Guest
Merhaba arkadaşlar benim çiftimin 6 yumurtası vardı.Bunlardan 5'i çıktı.Şuan yavrular 13-12-11-9-7 günlük.
1)Son yumurtanın bugun 21.günü ve hala çıkmadı.Bugun akşam alıp atmayı düşünüyorum.Siz nediyorsunuz.?
2)Ben kuşlara hergün yumurta maması veriyorum ve her verdiğimde 2 saat içinde 1 yemlik dolusunu bitiriyorlar fazla gelmesinden korkuyorum sizce bir sakınca varmıdır.?
3)Avisol ilacının kullanma kağıdınga yavrulu çiftlere 5 ml her gun verin diyor. Ama ben yumurta mamasıda verdiğim için 1 er gün arayla 2.5 ml veriyorum iyi mi yapıyorum. ?

Suleyman yavrulu kuslar sonucta ..hicbirsikinti olmaz gun asiri mamayi onlerine koyabilirsin..Anne baba rahat beslemesi icin iyi olur..

Yumurtaya gelince bence disiyi fazla yorma zaten 5 yavru cikmis..Tek kalan yumurta bugunde cikmas ise al derim

Mama konusunda dogru olanı yapıyorsun. yavru konusuna gelince yavru sayısı zaten fazla 1 gün daha bekle cıkmazsa at derim ben

Suleyman yavrulu kuslar sonucta ..hicbirsikinti olmaz gun asiri mamayi onlerine koyabilirsin..Anne baba rahat beslemesi icin iyi olur..

Yumurtaya gelince bence disiyi fazla yorma zaten 5 yavru cikmis..Tek kalan yumurta bugunde cikmas ise al derim
Sağol Serkan abi.Dün akşam aldım.
Mama konusunda dogru olanı yapıyorsun. yavru konusuna gelince yavru sayısı zaten fazla 1 gün daha bekle cıkmazsa at derim ben

Teşekkürler Onur abi.Dün 21. gün dolunca aldım.

maşallah senin kuşlar seri üretime bağlamış

kendın cıkartmayı denedınmi yavruyu ? belkıde canlıydı ıcınden cıkamıyordu ? elimle az civciv çıkartmadım bu tur durumlar cok sık oluyor bence atmamalıydın yazık ettın ha 5 ha 6 yavru birşey farketmezdı

kendın cıkartmayı denedınmi yavruyu ? belkıde canlıydı ıcınden cıkamıyordu ? elimle az civciv çıkartmadım bu tur durumlar cok sık oluyor bence atmamalıydın yazık ettın ha 5 ha 6 yavru birşey farketmezdı

yumurtadan çıkma süresi dolmuş
zaten yumurtadan çıkmadan 1-2 gün önce cik cik sesleri gelir eğer 1-2 gün içinde çıkmasa kendisi müdahale etmek zorunda kalır....

maşallah senin kuşlar seri üretime bağlamış
Sağol.
Denemedim.Işıkla baktım sarıydı.
yumurtadan çıkma süresi dolmuş
zaten yumurtadan çıkmadan 1-2 gün önce cik cik sesleri gelir eğer 1-2 gün içinde çıkmasa kendisi müdahale etmek zorunda kalır....

Evet doldu.
Herkese yorumları için teşekkür ederim.
Yavrularım şuan 17-16-15-13-11 günlük ve maşallahları var.Yuvalık kirlendi kokmayada başladı.Ben 4 gun sonra(en kucuk yavru 15 gunluk olunca) temizlemeyi düşünüyorum.Ne diyorsunuz.

Sağol.

Evet doldu.
Yavrularım şuan 17-16-15-13-11 günlük ve maşallahları var.Yuvalık kirlendi kokmayada başladı.Ben 4 gun sonra(en kucuk yavru 15 gunluk olunca) temizlemeyi düşünüyorum.Ne diyorsunuz.

Dişin cırtlak ise dokunma beslemez felan sonra yavruları

Sağol.

Evet doldu.

Geç kalma diyorum en kısa zamanda temizle .Mikrop velan kaparlar.Bu arada 1 kaça kare foto atarsan .....

Dişin cırtlak ise dokunma beslemez felan sonra yavruları
Dişimin ve erkeğin ilk kuluçkası dişi cırtlak değil anaç.Erkek zaten eğitimli.Temizledim yuvalıgı.

Geç kalma diyorum en kısa zamanda temizle .Mikrop velan kaparlar.Bu arada 1 kaça kare foto atarsan .....

Temizledim yuvalıgı.Haftada 1 temizlicem. Ve sonunda bugun en güncel fotoğrafları koyucam.Yavrular 20-19-18-16-14 günlük.

Yavru fotoğraflarını görelim bence de :D

Hayırlı olsun bu arada

Geri