Karadeniz Pet

Sonunda ilk yavru geldi :)

Limon44

Meraklı Üye
Tam 18 gun sonra ilk yavrumuz bugün geldi. Dogali 5 saat oluyor. Kırılan yumurta kabuklarini kenara itmisler.Arada ciyakliyor yavru kus. Anne baba basinda ama baktigimda kursaginda hala bir sey yok. Ne kadar sürede beslerler. Kursak sutu denen sıvıyı doğar dogmaz vermeleri gerekmiyor mu? Ciftimin ilk kuluckasi yardimci olursaniz sevinirim...

Gozunuz aydin, hayirli olsun. Yavri ciyakliyorsa anasi besler mutlaka. Siz fazlarahatsiz etmeyin, anaclara mama vermeyi ihmal etmeyin, yavru sayisi arttikca miktari da kademeli arttirirsiniz. Ilk dogan yavrunun kursaginda ancak toplu igne basi kadar sarilik gorurseniz beslenmis demektir.

Bu sabah baktim dediginiz gibi minik bir sarı sislik var. Gece ara ara ciyakladi. Acaba anne yavruyu gece de besler mi? Birde yavrunun uzerine basip ezerlermi? Mama dün aksama 4 saatte bir degiserek verdim. Bu sabah ta koydum. Dal darilari var kafeste. Mamanin icine havuc yumurta brokoli karnabahar tarcin misir nohut pirinc yulaf unu bebe buskuvisi ve tarcin koydum. Var mi eksik ya da fazla?

Jayirli olsun dun konustuk yarin xdedim ayni gun gelmis masallah
Kus ciyakliyorsa besliyorlardir
Ezulme ihtimali var ama dusuk ihtimal tabi fazla rahatsiz etmeye calis saglikli bol uretimler

Evet sabah yumurtadana ses gelirken öğleden sonra çıktı yavru. Dişi bana cok alisik hic yagirgamiyor beni o yuzden sikinti cekmiyorum.umarim ezilmez herkese bol üretimler..

Maşaallah gözünüz aydın sağlıklı bir şekilde yuvadanda uçar inşaallah

Yumurtadan çıkalı yaklasik 24 saat oldu. Beslenmese şimdiye ölürdü degil mi?

Evet fazla rahatsız etmeyin ilk gün beslenmeden çok ısıya ihtiyaç duyarlar