Karadeniz Pet

Sorulan sorulara cevap alamamak.

Melih.S59

Onursal Üye
Bence şu an forumun en büyük sorunu aktiflik bir sürü konu açılıyor ama yeterli bilgiye sahip kişiler olmadığı için cevaplanamadan kalıyor.
Kesinlikle katılıyorum. 👍🏻
Ve moderatörler yada yetkili kurucular 1 aydır girmiyor. Forumdaki mağdur arkadaşlarımızin sorularinin çoğu cevaplanmiyor. Lütfen buna bir çözüm bulun.
Forum Ansiklopedi gibi oldu . Araştıran, istediği bir çok bilgiye ulaşa bilir. Araştırılmadan sorular soruluyor. İnsanlar aynı tip sorulara cevap vermekten sıkıldı.
Ve forumda öyle garip sorular soruluyor ki . İnsanlar ne cevap vereceklerini bilemiyorlar.

Örnek garip sorular.
Kuşum elimi ısırıyor. ? Bu soruya cevap verebilmek için kuşun gözlemlenmesi lazım. Kuşla zaman geçirmeden öyle hemen doğru cevap verilebilecek soru değil bu.
Kuşum bana küstü ? Kuşu küstürecek bir olay başına gelmeden kuş kolay kolay küsmez. Önce soruyu soran kişi ben ne yaptım da bu kuş bana küstü diye kendine sormalı ve kendi sorusunu cevaplamalı.

Birde şu konuya değinmek isterim. Kafeslerin altı pislik içinde , Yemlikler , suluklar , tünekler kim bilir ne kadar zamanda bir dezenfekte ediliyor. Sonra kuşum mantar oldu veya bakteri bulaştı kuşum hasta oldu diyerek tedavi için soru soruluyor. Kuş böyle bir ortamda yaşadığı sürece hastalıkta bitmez. tedavide bitmez... Ben kendimden örnek vereyim kuşlarımı uygun olmayan koşullarda bakıyorum ve kuşlarımla doğru düzgün ilgilenmiyorum. Sonra buraya gelerek kuşum hasta diye soru soruyorum. Sizce bu soru normal mi ? Ben kuşlarımı kötü şartlarda baktığım sürece benim kuşlarımdan hastalık eksik olmaz.
Ben basit sorular için demiyorum. Tabikide kuşum küstü yada bana alışmadi gibi sorulardan bahsetmiyorum kaldı ki ilk kez kuş sahiplenen kişiler için bence bu sorular da çok normal. O kişileri de bence yönlendirmek gerekir. Ama ben hiç gormedigim duymadığım rahatsızlıklara şahit oluyorum burda ve soruyorlar yardım edin diyorlar elimden bir şey gelmiyor hastalığa hakim olamadigim için ve devreye artık buradaki uzmanlarımızin girmesi lazım ama ilgilenen olmuyor maalesef ben buna üzülüyorum.ve ne yazikki ülkemizde kanatlı uzman bulmak çok zor. Forum sitelerin amacı da aslında bu değil mi. Canlarimiza şifa bulmak. Söyleyeceklerim bu kadar. İyi akşamlar.
Maalesef ülkemiz insanın yaptığı en büyük hata. Bilgi sahibi olmadan evcil hayvan sahiplenmek. Bir canlıyı sahipleniyoruz sonra onun hakkında bilgi aramaya çalışıyoruz. Bir çok insan bir heves ile kuş, kedi, köpek gibi evcil hayvanları sahipleniyorlar. Kısa bir süre sonra sıkılıyorlar ve evin içinde kendi kaderlerine bırakıyorlar, onlarla ilgilenmek bir külfet haline geliyor. Bu canlılarında biz insanlar gibi duyguları olduğunu düşünmüyorlar. Bir canlıyı sahiplenmek için önce kendimize sormalıyız. Ben bu canlıya zaman ayıra bilir miyim ? Ona en iyi şartları suna bilir miyim ?

Kuşlarda bazı rahatsızlıkların maalesef tam tedavisi yok. Ani olarak gelişin sindirim sistemi durması, Solunum sistemi durması ve sinir sistemi problemleri.
Benim başıma muhabbet kuşumun ani sindirim sistemi durması sorunu gelmişti. Sapa sağlam kuşum doğru düzgün müdahale edemeden 3 saat içinde vefat etmişti :( İyi akşamlar. :)

Muhabbet kusu almadan önce araştırma yapmama rağmen başıma olmadık durumlar geldi burada araştırma yaptım videolu sorunu yükledim ama bir bilgili kişi cvp vermedi sağ olsun Tombis bildiği kadar yardımcı olmaya çalıştı. Çok şükür kuşlarının şu anda bir sıkıntısı yok başka yerlerden bilgi alabildim ama burası gerçekten aktif değil. Hemen cvp verilsin demiyorum herkesin işi gücü var fakat günlerce cvp beklediğim konular oldu. Burada sorunu araştırırken de bir sürü cevapsız soru gördüm belki onlara cvp verilseydi konu açmak zorunda kalmazdım.

Buraya açtığımız her konuda cevap alacağız diye bir kaide yok. Tedavi hakkında bilgisi olan kişi size mutlaka yardımcı olacaktır. Herkes bilgisi dahilinde cevap verebilir. Foruma girmeden de sitedeki sorular görünüyor. Yani online olmadan da forum takip ediliyor.

İnsanlar için daha bir çok hastalığın tedavisi yok . Kuşlar için olmasını beklemek yanlış olur.

Örnek vereyim. Benim annem 86 yaşında ve yüz kısmında nevralji var. Bu hastalık sinirlerin yüz kısmında ani bir şekilde elektrik çarpması gibi çakmasın kaynaklanıyor. Yüz kısmına gelen rüzgar bile ani çakmaları tetikliyor. Bu hastalığın tedavisi yok. Sadece çakma sırasındaki acıyı biraz olsun hafifleten ilaçlar var. Bu ilaçların en iyilerinden bir tanesi Trileptal isimli bir ilaç ve ülkemizde üretilmiyor. İtalya dan ithal ediliyor. Covid yüzünden ilacın üretimi durduğundan şu anda piyasada bulmak çok zor.

Size başka bir örnek vereceğim.
Üye ismini vermeyeceğim zaten üyeliğini sildirmek istedi. Üyeliği silindi.

Konu açmış, hepimize bir soru sormuş.
Konuya baya bir cevaplarda gelmiş.
Bana özel mesaj atmış, ben cevaplarımı aldım artık üyeliğimi siler misiniz?

Ayrıca ben ve cevap veren arkadaşlarımız herhangi bir maddi bir kazanç sağlamıyoruz.
Hepimiz zamanımızdan fedakarlık ederek yanıt vermeye çalışıyoruz.
Şöyle diyebilirsiniz Google reklamlarınız var nasıl para kazanmıyorsunuz? Sitenin giderlerini karşılamıyor bile. Döviz kurları malum. Kendi sunucumuz var. Günlük ortalama 10.000 ziyaretçimiz var.

Evet aslında forum bir ansiklopedi.
Soru sormadan önce arama bölümü kullanarak arama yaparsanız %95 ihtimalle cevabınıza ulaşacaksınız veya oluşturduğumuz Muhabbet Kuşu Bilgi Bankası Dizininde her türlü bilgi mevcut. Anasayfa'da bağlantısı mevcut. https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusu-bilgi-bankasi-dizini.74895/

Size başka bir örnek vereceğim.
Üye ismini vermeyeceğim zaten üyeliğini sildirmek istedi. Üyeliği silindi.

Konu açmış, hepimize bir soru sormuş.
Konuya baya bir cevaplarda gelmiş.
Bana özel mesaj atmış, ben cevaplarımı aldım artık üyeliğimi siler misiniz?
Maalesef siteye üye olan bazı kullanıcıların amacı yardım almak veya siteden faydalanmak değil. Bunu siteye üye olurken seçtikleri kullanıcı adı ve sordukları garip sorularla belli ediyorlar.

Bazı kullanıcılar video veya resim yüklemeden yardım istiyorlar. Bazı kullanıcılar da forum sitelerine resim veya video ekleyemediklerini söylüyorlar.
Bir insan önce bir araştırır. Google da arama yaparak forum sitelerine resim ve video nasıl eklenir diye . Cevabını bulacaksın .

Ayrıca ben ve cevap veren arkadaşlarımız herhangi bir maddi bir kazanç sağlamıyoruz.
Hepimiz zamanımızdan fedakarlık ederek yanıt vermeye çalışıyoruz.
Şöyle diyebilirsiniz Google reklamlarınız var nasıl para kazanmıyorsunuz? Sitenin giderlerini karşılamıyor bile. Döviz kurları malum. Kendi sunucumuz var. Günlük ortalama 10.000 ziyaretçimiz var.

Evet aslında forum bir ansiklopedi.
Soru sormadan önce arama bölümü kullanarak arama yaparsanız %95 ihtimalle cevabınıza ulaşacaksınız veya oluşturduğumuz Muhabbet Kuşu Bilgi Bankası Dizininde her türlü bilgi mevcut. Anasayfa'da bağlantısı mevcut. https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusu-bilgi-bankasi-dizini.74895/

İnsanlar da bir sitede Google reklamlarını görünce çok para kazanıldığı izlenimi oluşuyor. Fakat kimsenin bu sitenin ayakta durması için giderlerinden haberi yok.

Sorulan sorulara cevap alamamaktan ziyade sorulan soruları araştırmamaktan kaynaklanıyor sorun. İnsanlar hemen üye olup konu açıp cevap almak istiyorlar lakin aynı soru forumda onlarca kez sorulmuş durumda.

Forum gerçekten ansiklopedi gibi hatta o kadar geniş kapsamlı ki geçmişte uygulanan şuan uygulanmayan tedavi yöntemlerinden tutun geliştirilen tedavi yöntemlerine kadar çok bilgiye sahip.

Ben sanmıyorum ki forumda konusu olmayan bir hastalık ile ilgili soru sorulmuş olsun, bunun için yeni bir hastalık türemiş olması lazım aksi takdirde özellikle hastalıklar konusunda girmedik alan yazmadık tedavi yöntemi bırakmadık.

Forumda gönüllü olarak moderatörlük yapmaktayız takdir edersiniz ki hayatımızın bazı dönemleri çok yoğun geçmekte bu sebeptendir ki forumda aktif olamadığımız dönemler olmakta.

@Melih.S59 ve @alpdna hocam da gerekenleri yazmışlar, ağızınıza sağlık :")

Aktif olarak katılım yoksa ve sorulara cevap alamiyorsak siteyi kapatmanız öneririm masraf etmemiş olursunuz biz buraya hayvanlarımız ile ilgili bilgi almak için geliyoruz ansiklopedi Google da var zaten

Aktif olarak katılım yoksa ve sorulara cevap alamiyorsak siteyi kapatmanız öneririm masraf etmemiş olursunuz biz buraya hayvanlarımız ile ilgili bilgi almak için geliyoruz ansiklopedi Google da var zaten

İyi geceler :)

Sitenin bir sahibi var ve o istediği zaman siteyi kapatır. Bu kendisinin bileceği bir iş . Siteye üye olurken hiç bir üyeye sorduğunuz sorulara cevap alacaksınız diye bir garanti verilmiyor. Bu hepimiz için geçerli. Benim bu siteye üyelik tarihim 6 mart 2019 yani 3 yılı geçmiş . Örnek veriyorum : Benim bir sorunum oldu ve yardım için konu açtım fakat hiç cevap alamadım. Şimdi ben bana cevap vermediler diye diğer üyelere mi kızayım ? Böyle bir şeye benim hakım yok.

Bu sitede herkes kendi isteği ile bulunuyor. Zorla hiç birimizi kimse üye yapmadı. Üye olduk baktık siteden memnun değiliz. Google da kuş forumu diye aratarak gidip başka foruma üye olabiliriz. Hiç birimiz burada zorla tutulmuyor.

@Ck2121
tamam. hemen kapatacağım. teşekkürler

Geri