Karadeniz Pet

Stress korku küsme yardımınıza ihtiyacım var

Cacık14

Yeni Üye
İlk kuşumuzu almıştık. Çok küçüktü her gün ilgileniyor konuşuyor parmakta tutup konuşuyor ve parmağa çağırma ele çağırma gibi eğitimler verdim. Uçmaya başladıktan sonra nadiren bi yerlere çarptığı oluyordu kafese koyuyordum. Zarar görmemesi için sürekli kanatlarını çırpına kafesten çıkarttık parmağımda dururken uçmaya başladı. Ellemedim gezsin oynadın diye ama kuşum duvara çarpıp dolapla duvar arasına düşmüş. Direk nazikçe kuşumu çıkardım parmakta dururken baktım bi sorun yok gibi ama kanadı düşmüş. Sonra zıpladı kanat dönüyor uçamıyor ve yere düşüyor. Direk yuvasına koydum saat geç olduğu için yarın işten gelir gelmez veterinere gittik kanat eklemden kırılmış yerine tam oturmuyor dedi oturtturabimdiği kadar yapıp alttan üstten tahta koyup sardılar 3 hafta sonra kuşu götürdüm açtık. Tabi kuş rulo gibi duruyor ters dönüyor düzeltiyorum parmakta tutuyorum ilgileniyorum atlıyor arada tutuyorum avuç açarak altına. Sargıları ıslatılarak açıldı ama baya tüyü koptu sürekli bağırdı. Daha sonra halsiz böyle serildi sesi bile çıkmadan yattı akşama toparladı kendini kanat yaraydı küçücük krem sürüyordum antibiyotikli ancak elimden yem yiyen kuş beni görünce sevinen kuş beni görünce korkuyor çığlık atarak bağırıyor dolanınca böyle titrek bi ses çıkarıyor kafasına elimi uzatınca direk eğiyor yanağını seviyem olsam durmadan çığlık atarak bağırıyor parmağımda dururken bile çığlık atıyor ben çağırayım parmağıma gelmiyor kaçacak delik arıyor hanım çağırdımı koşa koşa zıplayarak geliyor. Tabiki bu sarılı zaman zarfında ve açıldığında ilk 3-4 gün krem sürerken avcuma aldım ama zaten kuşum avuçta böyle yerleşip yatmayı çok seven bi kuştu ilk aldığımda ama daha sonra istememede kanadığı kurulduğu zamanda kanadı iyice döndürmesin diye avuçladım.Tüylerinde eksik var baya ve çıkmaya başladı ama uçamıyor kanadı kaynamasına rağmen düşük duruyor biraz ve sürekli çok fazla titriyor kanadı. Neredeyse çok nadir ötüyor bazen hiç ötmüyor hiç hareketli değil oynamıyor bile öyle sürekli sabit salıncakta duruyor ve parmakta duruyor.
Kuşum 3 aylık.

Bu kuşun kanadını iyileştirmek uçmasını sağlamak
Bana küs barışmak
Sürekli çığlık atmasını engellemek
Korkudan kaçmasını engellemek
Sevdirmesini sağlamak
Köpek gibi ısırıyor önceden hiç ısırmazdı
Parmağımı yaklaştırınca değişik ötme sesi yapıp kaçıyor
Stres olmuş benden çok korkuyor hanımı görünce Koşa koşa ona gidiyor
Ötmesini ve oyun oynamasını sağlamak için ne yapmalıyım

kuşum erkek 3-3.5 aylık erkek

Yaşadıkları yüzünden size karşı kin beslemiş olması muhtemel. Bir süre aranıza mesafe koyun ama ilgilenmeyi asla bırakmayın. Sizden korkmaması gerektiğini göstermeniz gerek bu yüzden ona daha sakin yaklaşın.
teşekkürler inşallah zamanla tekrar eskisi gibi oluruz

zaman her şeyin ilacı tek yapmanız gereken sabırlı olmak

Geri