Karadeniz Pet

Su dışkısı sadece sıvı

Bbtlb02

Meraklı Üye
2 aylık bir kuş hediye geldi dışkısı poposuna yapışıyordu bağırsak enfeksiyonu dediler probiyotik verdim pirinç suyu ekledim suyuna dün fark ettim kafesin altındaki peçeteyi yemiş biraz bugün dışkısı sadece su şeklinde ne yapmalıyım

Bu şekilde dışkısı

Ekli dosyalar

• 20220223_113558.jpg
    20220223_113558.jpg
    183.4 KB · Görüntüleme: 32
Bu şekilde dışkısı
Geç kalmışsınız.
Yöntemler vericem ama
Bu yöntemlerden öncelikle sizlere doğal olan sarımsaklı su yönteminden bahsedeceğim çünkü bu yapacağımız doğal antibiyotik olduğu için kuşlardaki iç parazitleri temizleyecektir ve kuş unuz kurtulacaktır.
Bu yöntemde 5 6 diş sarımsağı kuş başı olarak doğruyoruz, ufak pet şişe içine atıyoruz kalan kısmına tamamen su doldurup kapağını kapatıyoruz, bu şekilde 5 6 gün bekledik den sonra sarımsaklar aşağı çökmeye başlayacaktır artık kullanmaya hazır demektir, peki bu suyu nasıl kullanacaksınız; Öncelikle suluğu tamamen boşaltıp temizledik den sonra büyük suluklara 20 damla ufak suluklara 10 damla olacak şekilde sularına ilave ediyorsunuz ve her gün suluğu boşaltıp tekrar aynı yöntemi uyguluyorsunuz bu tedaviyi 10 gün boyunca uygulamalısınız etki göremezseniz ilaç kullanmaya başlamalısınız.
Bu da videosu :
İlaç yöntemi : İlaç GEOSOL antibakteriyel ilaç dır, bu ilaç toz halindedir, bu ilacı bir sulandırıyoruz, daha sonra kuşların sulukları na aynı şekilde günlük yeni su ile beraber ilave ediyoruz ufak suluklar da 3 4 damla büyük suluklar da 8 10 damla olarak kullanmalıyız ilaçla tedavi 5 gün sürmelidir, daha sonrasında tedavi sonlandırılmalıdır, unutmayınız ki aşırı ilaç kullanımı kuşlarda başka sorunları ortaya çıkarabilmektedir, önemli bir not daha vereyim sizlere eğer kuş unuz su içmiyor ise günlük kendi suluğun dan 5 6 damla suyu ağzına damlatabilirsiniz.
İlaç resmi de burada

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    4.9 KB · Görüntüleme: 33
Kafanıza göre ilaç kullanmayın lütfen kul yem yiyor mu?

Cevabınız için teşekkür ederim şimdi de bu şekilde dışkısı etrafım
Kafanıza göre ilaç kullanmayın lütfen kul yem yiyor mu?
Evet yem yiyor canlı o yüzden bende ilaç vermedim şimdi dışkısını yaptı bu şekilde etrafında sümüksü bir yapı var sanki

Ekli dosyalar

• 20220223_194403.jpg
    20220223_194403.jpg
    333.3 KB · Görüntüleme: 29
İdrarı olabilir. Tek bi dışkıdan yorum yapmak doğru olmaz. Çok sorunlu gözükmüyor dışkı. Eve yeni gelen kuşlarda olur böyle şeyler 1 2 gün boyunca her dışkısı bozuksa sprun vardır.

Cevabınız için teşekkür ederim şimdi de bu şekilde dışkısı etrafım

Evet yem yiyor canlı o yüzden bende ilaç vermedim şimdi dışkısını yaptı bu şekilde etrafında sümüksü bir yapı var sanki
Başka bir şehirden geldi belki biraz üşümüştür dedim kafesinin etrafı sarılı peçete yediği için olabilir mi sizce

Geri