Karadeniz Pet

Su Rafta Bir Cift Yasar Mi?

Welli

Meraklı Üye
Yeni bir cift sahiplenmek istiyorum fakat yerim yok apart dairemde. Sizce bir cift jumbo icin kafesin altindaki su dolabi hazirlasam olur mu?

IMG_1245.JPG

Ya da yeni cifti de kafese koysam nasil olur? Iki yuvalik takabilirim bir tane de solda olur ayni sekilde suluk ve yemlik ve de yeni cift icin bir tünek.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Bana kalırsa yapmayı düşündüğünüz şeyler için dolap da kafes de küçük.

Konud dışı olacak ama kafese astığınız krakerleri kendinizmi hazırladınız yoksa hazırmı aldınız. Hazır aldıysanız bence çıkarın o krakerleri. 1 tanesi bile zarar verebilir kuşlarınıza ki siz 3 tane asmışsınız.

Dolapın alt gözü ufak kalır ayrıca tünek düzenleri çok kötü ve ballı krakerler kesinlikle çıkartılmalı kuşunuza zarar verebilirsiniz

Anladim arkadaslar krakerleri cikardim peki tünek düzenleri neden kötü nasil olmali ideali?

Dolap ufak kalır ustam, hiç dolaba bulaşmayın derim.
Ayrıca hazır ballı karaker de vermeyin kuşlarınıza, içindeki kimyasallar, birleştiriciler vs. büyük ölçüde zarar verir.

Dolap ufak kalır ustam, hiç dolaba bulaşmayın derim.
Ayrıca hazır ballı karaker de vermeyin kuşlarınıza, içindeki kimyasallar, birleştiriciler vs. büyük ölçüde zarar verir.

Cikardim krakerleri. Güzel görünüyorlar diye almistim marketten ama daha bir defa sürmediler agizlarini zaten cok sükür. Ucuz yirttik. Bir de tünek düzeni nasil olmali? Suluk pozisyonu nasil gaga tasi dogru yerde mi? Kafes düzeni konusunda pek bilgilendirici konu bulamadim.

Aslında kafesin içini çok doldurmasanız daha iyi. Küçük tüneği yuvalığa yakın yuvalığa paralel ve yuvalığın biraz altına, uzun tüneğide diğer tüneğe paralel kafesin solunda kalacak şekilde takabilirsiniz bence.

Cikardim krakerleri. Güzel görünüyorlar diye almistim marketten ama daha bir defa sürmediler agizlarini zaten cok sükür. Ucuz yirttik. Bir de tünek düzeni nasil olmali? Suluk pozisyonu nasil gaga tasi dogru yerde mi? Kafes düzeni konusunda pek bilgilendirici konu bulamadim.

Uzun tüneği direk yuvalığa gidecek şekilde koyun, tek tünek olması iyidir. Gaga taşı yuvalığa yakın yerde olabilir. Yemlik ve suluğu da tüneğin diğer tarafına yerleştirebilirsiniz.

Forum üyelerinden Ayhan Bey'in hazırladığı video, kafes düzeni için görsel olarak da faydalı olabilir:

Ayrıca muhtemelen biliyorsunuzdur ama yine de söyleyeyim, kafesinizde üç tane hazır ballı kraker var. Zararlı denilen onlardır. Diğer ikisi görebildiğim kadarıyla daldarı ve sağlıksız değiller.

Hayırlı forumlar kafesiniz dikkatimi çektide markası, linki mevcutsa atabilirmisiniz?

Arkadaşların söylediklerine ek olarak Sulukları kesinlikle herhangi bir tüneğin altında olmamalı ve olabildiğince kafesin üst taraflarında olmalı. Tünek altında olursa kuşlar suyun içine pisleyebilir. Kafesin alt taraflarında olması durumunda da kirlenmesi kolay olur.

Arkadaşların söylediklerine ek olarak Sulukları kesinlikle herhangi bir tüneğin altında olmamalı ve olabildiğince kafesin üst taraflarında olmalı. Tünek altında olursa kuşlar suyun içine pisleyebilir. Kafesin alt taraflarında olması durumunda da kirlenmesi kolay olur.

Pisleyemeyecekleri sekilde koymustum zaten ona dikkat ediyorum bu konu eski biraz yeni kafes düzeni daha cins aman bakmayin siz. :D