Karadeniz Pet

?Sultan Papağanı Üretimi İle İlgili

İsmail CAN

Yeni Üye
Selam Aleyküm. Gerçekten farklı bir sorun tamamını okursanız sevinirim.

Benim bir çift sultan papağanım var şimdiye dek 3 el yavru aldım 3.sünde 8 tane yumurtladı ama her ağızda kâh 4 tane kâh3 tane yavru çıkmış olsada hayatta kalabilen daima 2 yavru oldu.
yeniden yumurtladı ve yavruları çıkmaya başladı bunu engellemenin bir yolu var mı?

bu arada kuşları makina gibi üretmiyorum düzenli yumurta maması verip dinlendiriyorum.

yavrularda kayıp olmasın mı istiyorsunuz kuslar yavrulamasın mı?

Selam Aleyküm. Gerçekten farklı bir sorun tamamını okursanız sevinirim.

Benim bir çift sultan papağanım var şimdiye dek 3 el yavru aldım 3.sünde 8 tane yumurtladı ama her ağızda kâh 4 tane kâh3 tane yavru çıkmış olsada hayatta kalabilen daima 2 yavru oldu.
yeniden yumurtladı ve yavruları çıkmaya başladı bunu engellemenin bir yolu var mı?

bu arada kuşları makina gibi üretmiyorum düzenli yumurta maması verip dinlendiriyorum.

Gerekli besin takviyesinde bulunuyorsanız kuşlarınızın sağlıklı olduklarını düşünüyorsanız Sorun yok. Kuluçka da yavru problemine gelirsek 4/4 veya 3/3 yavru verecek diye birşey yok ya anne baba yavruyu ezerek öldürüyor bi şelikde 1-2 yavru ölüyor bunu önleyemezsiniz şöyle söyleyim her kuluçkada 1 yavru versin sağlıklı versin yeter bence :) emeğin karşılığı :) sultan papağanı hakkında sorularınız olursa bana veya forumda konu açarak ulaşabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacam bende 6 yıldır sultan papağanı üretimi yapıyorum bu arada ..........

Herkes yavru almayı ister anlaşılan sen sıkıldın eşler bir arada oldukça yumurtalayacaktır :) keşke bizim muhabbetlerde böyle olsa

Herkes yavru almayı ister anlaşılan sen sıkıldın eşler bir arada oldukça yumurtalayacaktır :) keşke bizim muhabbetlerde böyle olsa

Bu konu haklısınız sultanlardan yavru almak zordur arkadaşta çiftlerinin sağlığını düşündüğünden öyle düşünüyor bence :)

Arkadaşlar yavru kaybının önüne geçilebilir mi o yüzden konu açtım. ticari bir kaygı değil benimki. yavrular yumurtadan çıkıyor bazen hafif sarı tüylüyken bazen yenice siyah tüyleri çıkınca bir ya da iki tanesi ölüyor ve o, görünce mutlu olduğum saftirik küçük yaratık ölünce çok üzülüyorum. üreyen yavrularımın tamamını tanıdıklarıma sahiplendirdim. gelişimlerini hala takip ediyorum :) bilgilendirme için herkese teşekkür ederim.

Arkadaşlar yavru kaybının önüne geçilebilir mi o yüzden konu açtım. ticari bir kaygı değil benimki. yavrular yumurtadan çıkıyor bazen hafif sarı tüylüyken bazen yenice siyah tüyleri çıkınca bir ya da iki tanesi ölüyor ve o, görünce mutlu olduğum saftirik küçük yaratık ölünce çok üzülüyorum. üreyen yavrularımın tamamını tanıdıklarıma sahiplendirdim. gelişimlerini hala takip ediyorum :) bilgilendirme için herkese teşekkür ederim.

İsmail bey öncelikle şunu belirtmek isterim siz çiftlerinizi biraz dinlendirin şuanda kuluçkadalar herhalde 1-2 ay sürer ramazdan sonra yavrular çıkınca yeme düşünde anna babayı 1 ay ayırın

Geri