Karadeniz Pet

Sultan Papağanı uzun süredir evcilleştirilemiyor

Yagizhobisss

Yeni Üye
Merhabalar. Benim bir erkek sultan papağanım var neredeyse 1 yıldır bizde aldığımda 3 4 aylıktı uzun sürelerdir çabalıyorum fakat ağır tıslama problemi var ve asla elime alışmıyor bazen yem yerken sevdirince alışıyor ve 5 10 dakika gizlice sevdiriyor ama sonra hiç devamı olmuyor perde yöntemi evle besleme vesaire her şeyi denedik bütün malzemeleri son kalite dahaönceden çok fazla kuşum oldu fakat hiç birinde bu inatçılığı yaşamamıştım her hangi bir öneriniz varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen

Merhabalar. Benim bir erkek sultan papağanım var neredeyse 1 yıldır bizde aldığımda 3 4 aylıktı uzun sürelerdir çabalıyorum fakat ağır tıslama problemi var ve asla elime alışmıyor bazen yem yerken sevdirince alışıyor ve 5 10 dakika gizlice sevdiriyor ama sonra hiç devamı olmuyor perde yöntemi evle besleme vesaire her şeyi denedik bütün malzemeleri son kalite dahaönceden çok fazla kuşum oldu fakat hiç birinde bu inatçılığı yaşamamıştım her hangi bir öneriniz varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen
Bazı sultan papağanlarının alışma süreci muhabbet kuşuna göre biraz daha uzun sürebilir ama bir yıldır bende diyorsunuz. Hala daha sizden korkuyor ya da size ısınamamış olabilir. Her şeyi denemenize rağmen 1 yıldır alışmaması ilginç. Galiba yapabilecek pek de bir şey yok gibi duruyor 🤷🏻‍♀️

Erkek sultan papağanları aslında uysal olurlar. Kuşunuzun erkek olduğundan emin misiniz ? Melodili bir şekilde ötüyor mu ?
Eğer erkek olduğuna kesin eminseniz. Kuşunuz büyük ihtimal ev üretimi değil. Ev üretimi ve elle besleme yapılan dişi sultan papağanları bile çok insancıl olur.

Erkek sultan papağanları aslında uysal olurlar. Kuşunuzun erkek olduğundan emin misiniz ? Melodili bir şekilde ötüyor mu ?
Eğer erkek olduğuna kesin eminseniz. Kuşunuz büyük ihtimal ev üretimi değil. Ev üretimi ve elle besleme yapılan dişi sultan papağanları bile çok insancıl olur.
Yani bize erkek diye satıldı melodili ötüyor bazen mutlu olunca

Melodili olarak ötüyor ise erkektir. Kuşun üzerine fazla düşmeyin. Bırakın o size gelsin. Üzerine fazla düşünce daha fazla korkuyor ve alışma süreçleri uzuyor.
Biraz araştırmadan sonra kuşumun dişi olduğunu öğrendim. Bize alışmıyor kuş 1 yıldır bizde. Sizce ona bir eş bulsam daha iyi olur mu yoksa agreaif tavırları devam eder mi. Bu arada ben internetten kuş sesi falan açınca hiç ötmüyor isteksiz galiba

Önceki mesajında melodili ötür demişsiniz. Bir yıl olduysa ve alışmamış ise zor alışır. Eş alırsanız dikkatini eşine vereceği için daha çok onunla ilgilenecek.

Aşağıdaki video benim kuşlarımın videosu. Lutino olan Erkek , İnci olan dişi izleyerek kuşunuz hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz.

Benim eakiden de papağanım vardı o melodili ötüyprdu karıştırmışım o yüzden ama zaten bize alışmıyor o yüzden eş alayım diyorum