Karadeniz Pet

Sultan papağanımda yağlanma var

limon41

Yeni Üye
Sultan papağanlarımdan erkek olanın tüyleri hiç düzelmiyor öyle bi sıkıntısı var. Ama şuanki sıkıntımız dün fark ettimki poposuna doğru bi şişlik var. Bir kişi çok yaşamaz ölür diye tanı koydu direkt. Çok üzgünüm lütfen yardımcı olur musunuz yapılacak hiç bişey yok mu ? Zaten uçamıyor yürüterek en azından kendine getirmeye çalışıyorum. Ak darı aldım diğer yemleri bırakıyorum şuanlık. Sebze de vereceğim başka ne yapayım düzelme olanağı yok mu ?

Sultan papağanlarımdan erkek olanın tüyleri hiç düzelmiyor öyle bi sıkıntısı var. Ama şuanki sıkıntımız dün fark ettimki poposuna doğru bi şişlik var. Bir kişi çok yaşamaz ölür diye tanı koydu direkt. Çok üzgünüm lütfen yardımcı olur musunuz yapılacak hiç bişey yok mu ? Zaten uçamıyor yürüterek en azından kendine getirmeye çalışıyorum. Ak darı aldım diğer yemleri bırakıyorum şuanlık. Sebze de vereceğim başka ne yapayım düzelme olanağı yok mu ?
Kusunuzun fotografini videosunu poposundaki şişliği anlık kakasını atabilir misiniz?

Videosunu da atacağım

Ekli dosyalar

• IMG_20230831_190539.jpg
    IMG_20230831_190539.jpg
    955.9 KB · Görüntüleme: 22
Dışkısı ama probiyotik kullanıyoruz normalde kuşlarımın ikisi de ishaldi

Ekli dosyalar

• IMG_20230831_191135.jpg
    IMG_20230831_191135.jpg
    977.7 KB · Görüntüleme: 20
Kuşlardan anlayan bir veteriner bulamadığım için bu şekilde yardım istiyorum

Yiyor yemesi içmesi yerinde. Herşeyin farkındayım çok acil bişey olursa götürebilirim kuşu götürmek için araç lazım çokta kolay bişey değil şehirdışına götürmek dışarı çıkarırken bile strese giriyo. Yoksa evladım gibi ben neden buralarda soru sorayım ?

Yiyor yemesi içmesi yerinde. Herşeyin farkındayım çok acil bişey olursa götürebilirim kuşu götürmek için araç lazım çokta kolay bişey değil şehirdışına götürmek dışarı çıkarırken bile strese giriyo. Yoksa evladım gibi ben neden buralarda soru sorayım ?
Şişliğin ne oldugunu burdan anlamamiz mumkun degil eger şişlik bir kitle veya tümor ise veteriner gozetimi sart şişlik bir carpmadan dolayi degil dimi?

Hayır değil uçamıyo aylardır ben ondan dolayı yağlandığını düşünüyorum yumuşak bi doku. Aldığımız kuşçuya da video attım o da yağlanma olduğunu söyledi ben sadece çözüm arıyorum şuan ne yapabilirim

Ayrıca daha önce veterinere götürdüm tüy için ona bile bi çözüm bulamadılar iyi bir veteriner önerin gideyim madem ? Kuştan anlayan veteriner olsa götürmem mi kocaelideyim bildiğiniz varsa önerin gideyim

Ayrıca daha önce veterinere götürdüm tüy için ona bile bi çözüm bulamadılar iyi bir veteriner önerin gideyim madem ? Kuştan anlayan veteriner olsa götürmem mi kocaelideyim bildiğiniz varsa önerin gideyim
Kulüp veteriner kliniği ve masal veteriner kliniği