Karadeniz Pet

Sulu anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde durma

ferhatemrah90

Yeni Üye
Herkese
Ekran Resmi 2022-06-17 19.00.55.png
Merhaba, muhabbet kuşum 2.5 yıldır bende. Son günlerde fotoğraftaki gibi anormal dışkı ve kafes tabanında tek ayak üstünde duruyor. Sizce sebebi ve tedavi yöntemi nasıl olabilir. Veterinere götürün demeyin veterinerler sadece kedi ve köpek bakıyorlar. Resimler ektedir. Yem yemesi ve su içmesinde sorun bulunmamaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Resmi 2022-06-17 19.01.09.png

Ayağını bir yere çarpmış olabilir mi? Elinize alıp Bi kontrol edin ayağına bir şey olduysa tünekte de tutunamiyor olabilir

Henüz 2 aylıkken kafes üstünde oyun oynarken 9 yaşındaki bir çocuk kuşun üzerine bastırmış ve sağ ayağı basıncın etkisi ile ayrılmış o gün bu gündür ayağında sorun var fakat yaşamasına engel değil sadece şu an içinde bulunduğu bu durumu kurtarmaya çalışıyorum. Bu durumun da sebebi 1 haftalığına iş amaçlı şehir dışına çıkmak zorunda idim ve komşudan sadece suyunu değişimini istedim. Adam 1 kez bile değişmemiş sürekli de ben disaridayken sorduğumda evet değiştim diyordu ve eve geldiğimde su yemyeşil ve aşırı berbat kokuyordu benim midem bulandı. Yem olarak 2 yıldır beaks karışık muhabbet kuşu, tahta tünek, havuçlu mama haftada iki kez, elma sirkesi ile haftalık kafes dezenfektanı, akıllı yemlik, tahta tünek, kalamar kemiği, mineral blok, kuş kumu, gaga taşı, günlük alt değişim ve günlük hazır su değişimi, hazır su degisimi çoğu zaman günde iki kez değişmek üzere bakımı yapılıyor. Emek verdim kuşa adam şrfsz kuşun suyu değişmemiş.

Geri