Karadeniz Pet

Sulu koyu renkli ve kokan tuvalet sorunu

Haşim

Yeni Üye
Merhabalar benim iki adet muhabbet kuşum var erkek olan muhabbet kuşum bazen koyu kahverengi bazen tamamen yeşil sulu ve kötü kokulu tuvalet yapıyor sağlığında hiçbir problem yok sadece çok fazla su içiyor akşam doldurduğum suluk sabah bitmiş oluyor sulukta bir sıkıntı yok kontrol ettim kafesi temizledikten birkaç saat sonra yeniden batmış oluyor bir çözüm öneriniz olursa sevinirim daha önce hiç böyle bir konu başıma gelmemişti

Merhabalar benim iki adet muhabbet kuşum var erkek olan muhabbet kuşum bazen koyu kahverengi bazen tamamen yeşil sulu ve kötü kokulu tuvalet yapıyor sağlığında hiçbir problem yok sadece çok fazla su içiyor akşam doldurduğum suluk sabah bitmiş oluyor sulukta bir sıkıntı yok kontrol ettim kafesi temizledikten birkaç saat sonra yeniden batmış oluyor bir çözüm öneriniz olursa sevinirim daha önce hiç böyle bir konu başıma gelmemişti
Kafes tabanına kağıt havlu koyup dışkı resmi atarsanız daha iyi yardımcı olabilirler.

İçten bi rahatsızlıgı olabilir. Bağırsaklardaki bir sıkıntıdan parazitten yada enfeksiyondan dolayı olabilir. Cok su tükettiğinide belirtmişsiniz. Okadar su içmesi özellikle aksam koydugunuz suyun sabah bitmesi rahatsızlık belirtisi diye düşünmekteyim. Gereginden fazla su tüketip dışarı atıyor anladığım kadarıyla.

Dışkı resmini paylaşın bağıraklarda bir sorun olabilir.

Dışkı bu şekilde dişi kuşumda sıkıntı olması gereken gibi tuvaleti

Ekli dosyalar

• 20220121_012310.jpg
    20220121_012310.jpg
    816 KB · Görüntüleme: 17
Normal olanlar dişi kuşun

Ekli dosyalar

• 20220121_155314.jpg
    20220121_155314.jpg
    381 KB · Görüntüleme: 15
Dışkılar pek normal gibi gelmedş bana. Sindirilmemiş yem dışkının içinde olduguna emin misiniz kafesten uzerine yem tohumu gelmişte olabilir . Dışkıyı daha yakından temiz kağıtta cekin cok karısık ordan anlasılmıyor ne yazıkkı.

Dışkılar pek normal gibi gelmedş bana. Sindirilmemiş yem dışkının içinde olduguna emin misiniz kafesten uzerine yem tohumu gelmişte olabilir . Dışkıyı daha yakından temiz kağıtta cekin cok karısık ordan anlasılmıyor ne yazıkkı.
Yemler dışkıdan değil birbirlerine kusarken dokulenler dışkilarda yem yok yani

Kuşların dışkıları acayip bir şekilde sürekli değişiklik gösteriyo çok sulu dışkıda oluyo normalde kahve rengide bir sıkıntı var ama bende anlayamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220121-174454_Gallery.jpg
    Screenshot_20220121-174454_Gallery.jpg
    591 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20220121-174452_Gallery.jpg
    Screenshot_20220121-174452_Gallery.jpg
    605.5 KB · Görüntüleme: 11
Geri