Karadeniz Pet

sünger tedavisi yaptım bi kaç sorum olacak yardım

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
sünger ile ayakları birleştirdim ama bi kaç sorum var buradaki petshoplara soruyorum hiçbirşey bilmiyorlar ustalardan cvp bekliyorum.

vR5PBp.jpg

bacakları birleştirdim ama parmakları fazla hareket etmediği için bu şekilde yatıyor bu seferde kalkamıyor böyle yatmasında bi sorun olurmu yoksa göğsüne gelen süngeri biraz daha uzunmu tutayım düşmemesi için

QWB28y.jpg

B4PaPQ.jpg

parmaklarını açıp parmağımda tutuyorum o zaman tutunuyor resimdeki gibi hergün egzersiz yaptırsam parmaklar için çözüm olurmu
kJB6V7.jpg

G5RDq6.jpg

internetten araştırdığımda kapalı parmaklar içinde başka bi tedavi yöntemi buldum parmakları tamamen açık altına kağıt koyup üstüne sargı bandı yapıştırmışlar parmakları açık tutmak için tabi buna bacak gübü yetmesi lazım benimki tamamen küçük bacaklar halsiz.sağlıklı büyütmek için elimden geleni yapmak istiyorum tek yavru olduğu için kursak sürekli dolu anne babada uğraşıyor ama zamanla kendisi parmaklarını açıp poponun üstünde durması güç kazanması lazım hiçbi bilgim yok araştırmaktan ve sizlerin bilgilerine danışmaktan başka.

1 gün sonra mubişimin hali kursak dolu :) maşallah bebeğime anne babada bırakmadı şükür.
3PoYyp.jpg

o973rm.jpg

vR45Pr.jpg

4 GÜN SONRA

[/COLOR]bu sabah kontrolde süngerimiz parçalanıp çıkmış yenisi ile değiştirmeden önce bi test sürüşü yaptık ve gayet başarılı olmuş değilmi ? :D

https://www.youtube.com/watch?v=u0Cu-RXvPns

ve tekrar tedaviye devam biraz daha böyle kalmak zorunda bu sefer biraz daha geniş tuttum sünger deliklerini.

https://www.youtube.com/watch?v=Bpsw34hakbo

Son düzenleme:
Teşekkür ederim diğer sorularımada ilerleyen zamanlarda kendim yavruyu takip ederek cevap bulucam sanırım çünkü süngerden sonra geriye attığı bacaklarını çekmiş durumdaydı biraz tekrar kontrol ettiğimde gördüm .henüz açamadığı parmaklar için kağıt kullanmama gerek varmı

Öncelikle geçmiş olsun. Gayet iyi olmuş. Kuş biraz daha büyüsün toparlayacaktır kendini. Emeğinize sağlık.

Öncelikle geçmiş olsun. Gayet iyi olmuş. Kuş biraz daha büyüsün toparlayacaktır kendini. Emeğinize sağlık.

dün geceden busabaha bi resim gücünü toplamış şimdiden kafasını kaldırabiliyor. ayaklarını altına çekmiş ve hafifte olsa ilerliyor :) erken saatlerde kontrol ettim 6 gibi kursak boş ama anne baba yanında hava aydınlansın beslerler mutlaka tşk ediyorum gelişmelerden haberdar ederim başkalarıda fayda sağlasın. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] hocamada teşekkür ediyorum.

m56yn1.jpg

Son düzenleme:
[MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION] Güzel haberleri bekliyoruz. Sağlıkla büyüsün inşallah. İyi forumlar.

[MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION] yuvalık tabanı sanırım düz ben öyle gördün eger öyle ise degiştirin bir an önce

Geçmiş olsun.Güzel bir tedavi olmuş.Emeklerinizin karşılığını en kısa zamanda yavrunun iyileşerek almanızı dilerim.

dün geceden busabaha bi resim gücünü toplamış şimdiden kafasını kaldırabiliyor. Ayaklarını altına çekmiş ve hafifte olsa ilerliyor :) erken saatlerde kontrol ettim 6 gibi kursak boş ama anne baba yanında hava aydınlansın beslerler mutlaka tşk ediyorum gelişmelerden haberdar ederim başkalarıda fayda sağlasın. [mentıon=6387]levent acar[/mentıon] hocamada teşekkür ediyorum.

[ımg]http://i.hizliresim.com/m56yn1.jpg[/ımg]

[mentıon=9848]gülşen özdemir[/mentıon] yuvalık tabanı sanırım düz ben öyle gördün eger öyle ise degiştirin bir an önce

hafif çukur ortası diğer kuluçkalarının hiçbirinde sorun olmadı aklıma gelmedi hiç olur diye anne çok yatıyor muhtemelen ondan yuvalıkta çıkan tek yavrum.diğer leri malesef sıcaklığın yüksek olması nedeni ile kurudular tecrübesizliğimden bi kaç kuluçkasını kurutarak geçirdik daha dikkat etmeye çalışıyorum talaş alır almaz temizliycem içini .kendim oyarak aynı yuvalığı kullanmaya devam etsem olurmu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:30 -->-> Daha önceki mesaj 10:30 --

geçmiş olsun.güzel bir tedavi olmuş.emeklerinizin karşılığını en kısa zamanda yavrunun iyileşerek almanızı dilerim.

tşk ediyorum iyi dilekleriniz için.

Araştırıp tedaviye girişmeniz bile takdire şayan bence. İnşallah tamamen iyileşir. :)

Araştırıp tedaviye girişmeniz bile takdire şayan bence. İnşallah tamamen iyileşir. :)

aslında böyle çarpık bacak bi yavrum olmadan öncede araştırmıştım bi çok konuyu. başa gelince bazı şeylerin faydası oluyor erken davranmak çok önemli ustalarında yardımıyla bişeyler başarmaya çalışıyorum onun için :) tşk ederim büyümüş resimlerinide paylaşırım.

Böyle bir durumda yuvada başka yavru olmaması isabet olmuş. Aksi durumda diğer yavrular bunun üzerine yüklenip ayakları üzerinde durabilmesine mani olabilirlerdi.

Böyle bir durumda yuvada başka yavru olmaması isabet olmuş. Aksi durumda diğer yavrular bunun üzerine yüklenip ayakları üzerinde durabilmesine mani olabilirlerdi.

bende aynı şekilde düşünüyorum :) son çıkmayan yumurtasını attıktan sonra tekrar 1 tane yumurtlamıştı 3 gün kadar yattı damarlanmadan 2 gün önce attım yavruyu hırpalamasın diye açıkçası tek yumuraya yatırmak istemedim ve aldım altından her şekilde tek bu yavru ile ilgilenicekler beslenip ufak kalmama gibi bi durumu yok dışlamazlarsa inşallah.akşama kontrol edicem kursak doluysa herşey yolundadır die düşünüyorum.

kursağı dolu mubişimin şükür

3PoYyp.jpg

[/COLOR]bunlarda anne ve babası
52VVoD.jpg

Son düzenleme:
amatör bir kuş besleyicisi olarak sizi tebrik ediyorum. sizin gibilerden ve burdaki değerli ustalardan öğrenecek çok şeyimiz var. umarım kuşunuz sağlığına bir an önce kavuşur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:45 --

[/COLOR]
amatör bir kuş besleyicisi olarak sizi tebrik ediyorum. sizin gibilerden ve burdaki değerli ustalardan öğrenecek çok şeyimiz var. umarım kuşunuz sağlığına bir an önce kavuşur.

Tşk ediyorum iyi dilekleriniz için başlamak başarmanın yarısıdır oda başarıcak elimden geleni yapıyorum ben.

Son düzenleme:
Parmağınızda durabildiğine göre ayakları güçlü görünüyor. Bence gayet umut verici. İnşallah hiç bir problemi kalmaz.

Parmağınızda durabildiğine göre ayakları güçlü görünüyor. Bence gayet umut verici. İnşallah hiç bir problemi kalmaz.

inşallah sünger onu biraz engelliyor ama parmakları açıyor hergün egzersiz yaptırıyorum akşamları bi kaç dk anne ile babayı çok rahatsız etmemek için daha çok küçük ilerleyen zamanlarda daha net göstericek kendini.

Son düzenleme:
Geri