Karadeniz Pet

Suni Tohumlama

Mustafa Yildiz

Meraklı Üye
Arkadaslar suni tohumladan verim alan varmi cok merak ediyorum ustalar cevaplarinizi bekliyorum

Arkadaslar suni tohumladan verim alan varmi cok merak ediyorum ustalar cevaplarinizi bekliyorum
Suni tohumlamadan verim alan da var. Kuslari heba eden de. Herkesin yapacagi birsey degil. Eger yapmayi dusunuyorsan gorundugu kadar kolay degil. Benim cok samimi arkadasim(uretici) yapiyor ama artik uzmanlasmis.

Su erkekte is zorlasiyor sıktırıp bastirmadan yapilacak baska bi is yokmu rica etsem arkadasiniza sorarmisinin bide tüpler nerelerde satiliyor

eczanede var

Diyelim ki başarılı bir şekilde tohumlama işlemi yapıldı peki kuluçka nasıl geçecek asıl önemli nokta o kuş yumurtalara yatmazsa veya yavrulara bakmazsa ne anlamı kalır en temizi kuşlar kendini hazır hissettiğinde kendi isteğiyle yumurta yapmasıdır..

Haklisiniz ama bu kacinci kus degistirmem senede 1 cift degistiriyorum cok iyi bakiyorum ya erkek isteksiz oluyor ya disi

Valla ben show kuşlarında yapıyorum.Gayette verim alıyorum fakat öyle telefonda videoda olacak iş değil.Yapan kişinin yanında öğrenmek gerek.Birde daha kuş işinin mantığını kavramadan bu işlere merak salmamak gerekir.

Yapanın yanında öğrenmeniz gerekte yazdım.Öğretirse biri yapabilirsiniz.Çok uzak bir hedef değil bence.

Zaten öyle oluyor o durumda da sadece eşlemeyi bimeyen yada beceremeyen durumlarda kullanıyorsun.Önce mantığını kavramak derken bunu kastetmiştim.