Karadeniz Pet

supravit

serkann29

Meraklı Üye
muhabbet kuşlarında supravit zararlı olabilir diye bir kaç yorum okudum acaba bu konuda sizin fikirleriniz nedir

Kullanmadığım için bilmiyorum sanırım insanlar için hazırlanmış vitamin desteği aciliyet durumu yok ise kullanılmaması daha iyi olur.Vitamin takviyesi için kuşlar için hazırlanmış iyi ürünler kullanmanızı öneririm.Multivitamin alırken içeriğine(aminoasit desteği olması) ve kullanıcı deneyimlere bakarak seçim yapabilirsiniz.

muhabbet kuşlarında supravit zararlı olabilir diye bir kaç yorum okudum acaba bu konuda sizin fikirleriniz nedir
YouTube da çok videolar var çok da iyi üreticiler kullanıyor bu vitamini önemli olan kullanım oranı bence

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haftada 2gun supravit1 2 damla , 1 gun aminosol vitamin 4 damla, diger 1 gun sirke diger gunlerde sade su veriyorum bi zararini gormedim

bir kaç arkadaş bu vitamini kullanan insanların kuşlarının 1 yıldan fazla yaşamadığını yazmış ama çok kişide şiddetle öneriyor anlayamadım bi türlü bir bilen yardım etse

bir kaç arkadaş bu vitamini kullanan insanların kuşlarının 1 yıldan fazla yaşamadığını yazmış ama çok kişide şiddetle öneriyor anlayamadım bi türlü bir bilen yardım etse
Evet o yorumları bende okudum belkide bu yüzden kullanmıyorum içimden gelmiyor.kullanmak

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa çok faydalı olur forum içinde

Bana kalırsa o kişilerin kuşları başka bi sebeple ölmüş. Suçu da supravite atmışlar . Gece gece güldürdüler beni . hangi vitaminin kuşların ömrünü 1 seneye kısıtladığı görülmüş ? Zamanında polivit ( bebek vitamini supravit benzeri)kullandım güvercinlerimizde hâlâ kullanırız . Bi sıkıntı olmadı yararı oldu .

Dünyada en kolay şey nedir biliyor musunuz ? Başkasını suçlamak ! Çoğu yetiştirici arada vitamin vererek kuşu ihya etmiş gibi düşünüyor. Bilmeden onu hastalandıracak şeyler yapıyor ona göre kuşa çok iyi bakıyor çünkü suyunu ve yemini eksik etmiyor. Bir de vitamin verdi mi ooo ! Daha nolsun ??
İnsanlar için üretilen vitaminler kuşlarda kullanılabilir bunda hiç sakınca yok. Hatta insanlar için üretilen vitaminlerde hile ihtimali daha düşüktür. Ama hayvanlar için üretilenleri bilemiyorum.

Son düzenleme:
Dünyada en kolay şey nedir biliyor musunuz ? Başkasını suçlamak ! Çoğu yetiştirici arada vitamin vererek kuşu ihya etmiş gibi düşünüyor. Bilmeden onu hastalandıracak şeyler yapıyor ona göre kuşa çok iyi bakıyor çünkü suyunu ve yemini eksik etmiyor. Bir de vitamin verdi mi ooo ! Daha nolsun ??
İnsanlar için üretilen vitaminler kuşlarda kullanılabilir bunda hiç sakınca yok. Hatta insanlar için üretilen vitaminlerde hike ihtimali daha düşüktür. Ama hayvanlar için üretilenleri bilemiyorum.
selçuk bey konuyla alaksız olucak ama sizede bir sormak istedim petshopdan satın aldım kırmızı gözlü cremino kuşumu ısrarla bana dişi olduğunu söyledi zaten bu kuşların erkeklerinin az bulunduğunu söyledi sizin düşünceniz ne acaba cinsiyeti hakkında

Ekli dosyalar

• IMG_0704.JPG
    IMG_0704.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 39
Evet dişi. Doğru söylemiş erkeğine az rastlanır.
aaa çok şaşırdım ve gerçekten çok sevindim onlarca insana gösterdim herkes erkek olduğunu söyledi cere renginden dolayı ama kuşu çok sevdiğimiz için veremedim risk almaya devam ettim acaba gördüğünüz dişi olma belirtisi neydi ? henüz 2 aylık olmasına rağmen erkek kuşumla da çok iyiler birbirini kaşıma yemek kusma hatta erkek kusum arada ayak atmaya çalışıyor

aaa çok şaşırdım ve gerçekten çok sevindim onlarca insana gösterdim herkes erkek olduğunu söyledi cere renginden dolayı ama kuşu çok sevdiğimiz için veremedim risk almaya devam ettim acaba gördüğünüz dişi olma belirtisi neydi ? henüz 2 aylık olmasına rağmen erkek kuşumla da çok iyiler birbirini kaşıma yemek kusma hatta erkek kusum arada ayak atmaya çalışıyor
Cere kahverengi görünüyor foto mu yanıltıyor acaba ? Cereyi net gören bir resim atın isterseniz. Yanılmış olabilirim.

mor görünüyor hocam erkekle araları çok iyi ama şüphelerim var cere renginden dolayı koyu mor gibi. bazen hafif değişip beyazımsıda olabiliyor petshopcuda kuşuna güvendiğii ve cere renginin dönüşebileceğini söylüyor

Morsa erkektir. İlk fotoda cere kahverengi gibi görünmüştü bana.
valla aklım çok karışık ya baya mor gözüküyor ceresi acaba değişirmi cere rengi bu cremio kuşlarda. erkek kuşumlada çok iyi anlaşıyorlar ayak atmasına rağmen ciddi kavga etmiyorlar. değiştirsemmi acaba bir dişi kuşla yada biraz dahamı beklesem

Geri