Karadeniz Pet

Sürekli boynumda

Meltem

Meraklı Üye
Arkadaşlar dünden beri neredeyse sürekli boynuma geliyo odaya girer gitmez kafama atlıyo sürekli botnumda yüzüme geliyo ve bugün hep kabarık durdu hasta gibi değil yani halsiz değil çok hareketli ama bianda bu kadar hızlı nasıl alıştı önceden gelmezdi boynuma yüzüme ben kafesin kapısını hıc kapatmıyorum ıstedıgı zaman dışarda acaba fzla mı serbest bıraktım şımardı valla anlayamadım

Kusunuzu nasil alistirmak istiyorsaniz oyle davranin :) ilerde kapisini kapattiginizda cikmak isteyecektir cikartmaadiginizdada size kusecektir veya uzulecektir:)

ben ondan değilde hasta olmasından korkuyorum bugün sabahtan beri kabarık duruyor sürekli boynumda

Kabarik olmasinin bir cok sebebi olabilir usutmesin dikkat edin . sorun devam ederse yazın bir cozum bulmaya calisiriz simdilik gozlem:)

Nezle desem burnunda gözlerinde akıntı falan yok ishal olabilir diye düşündüm ama şuanda dışkısı nasıl göremedim ama sürekli boyuna giriyor orda uyukluyor daha dün bile parmağımı uzattığımda kaçıyordu ama bugün kaçmıyor yem yedi gördüm kulakta küpe var mesela onla oynuyo bilemedim ya

Dışkısı normal değil .

Suyuna 2 damla elma sirkesi koyun.

Gecer inşallah.

Ishal daha acik renk ve yayilmis olur ancak diskisinda bi sorun var belli daha sivi ve daginik sekilde diskilari varmi ? Sicak ortamda tutun omzunuzda soguk odalara gezdirmeyin mumkunse . biraz kafesinde kalsin yarinki durumunu fotograflayip gonderirseniz iyi olur :)

Elma sirkesi cozemesse durum ciddi olabilir.

Elma sirkesi verdikten 3 gün sonra geçmese veterinere gidin .

Elma sirkesi cozemesse durum ciddi olabilir.

Elma sirkesi verdikten 3 gün sonra geçmese veterinere gidin .
siyah dışıyla alakalı iç kanama falan yazıyor bazı yerlerde ondan korktum
yarın alır eklerim suyuna hemen
teşekkür ederim

Elma sirkesi sağlıklı kuşta koruyucudur ancak hasta kuşu tedavi etmez. Kuşta bir hastalık var belli. Dışkısı normal değil. Sürekli boynunuzdan içeri giriyorsa Ateşi dolduğuna işarettir. Bizim de ateşimiz olduğunda üşürüz titreriz vs. Ayakları boynunuza değdiğinde bir soğukluk hissediyorsanız kesin olarak kuşun ateşi var demektir. Ateş de varsa Bakteriyel bir hastalık var demektir. İyi gözlemleyip gelişmeleri yazın. Antibiyotik kullanmanız gerekebilir.

Elma sirkesi sağlıklı kuşta koruyucudur ancak hasta kuşu tedavi etmez. Kuşta bir hastalık var belli. Dışkısı normal değil. Sürekli boynunuzdan içeri giriyorsa Ateşi dolduğuna işarettir. Bizim de ateşimiz olduğunda üşürüz titreriz vs. Ayakları boynunuza değdiğinde bir soğukluk hissediyorsanız kesin olarak kuşun ateşi var demektir. Ateş de varsa Bakteriyel bir hastalık var demektir. İyi gözlemleyip gelişmeleri yazın. Antibiyotik kullanmanız gerekebilir.
Normalde benim odamda duruyordu şu anda salonda eski haline döndü ben üşüdü olarak düşünüyorum ama net olarak bilemiyorum tabi . benim odam salona göre biraz daha serin ama sürekli ısıtıcı çalıştırıyorum bir ara elektrik gitti kapandı o sürede açamadım daha sonra böyle davranmaya başladı. Sonra salona aldık akşamdan beri orada ve iyi görünüyor kabarık durmuyor ve boyuna girmiyor şuanda ama takip ediyorum tabi ki

O dışkı siyah olmayabilir biraz peceteyle alip yayin rengi belli olur iyice eger siyahsa direk bir veterinere goturmelisiniz cunku ic kanamaya mudahale edemezsiniz insallahda oyle degildir :_

Geri