Sürekli hızlı nefes alıp verme, popoya yapışmış dışkı

Cenk İlkan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kuşum 5-6 gündür aşağıdaki videodaki gibi hızlı nefes alıp veriyor sürekli, sabah uyandığımda bakıyorum öyle, akşamları falan sürekli bu durumda. Yeme içmesinde bir anormallik sezmedim. Ama sürekli hızlı nefes alıp veriyor. Bugün farkettim poposuna da dışkı yapışmış ne kadar süredir bilmiyorum ne yazık ki. Bir de odanın bir ucundan diğerine uçup konduğunda dengesini sağlamakta zorlandı. Neyi olabilir acaba?


nj4g9N.jpg


vX3LAA.jpg


1VRkaB.jpg


LZj480.jpg
 
Son düzenleme:

Ayşe32

Süper Üye
Dişiniz hasta yanındaki erkekden bile fark görülebiliyor. Neyi var teşhisi ben koyamam ama tez zamanda veterinere götürün yavrum durumu çok kötü ya durutmayın o halde. Çok da güzel bir dişiymiş.. Poposundaki dışkıyı da temizleyin kulak temizleme çubuğunu ılık suyla ıslatın silerek temizleyin vücudunda bakteri oluşmasın iyice.. Ciğerlerini mi uşuttu solunumu sıkıntılı. Lütfen veterinere goturun
 

Cenk İlkan

Yeni Üye
Evet hasta görünüyor. Bazen veterinerler kuşlardan çok anlamayabiliyorlar fikir almak istemiştim. Poposunu temizledim yarın ilk iş veterinere götüreceğim, teşekkür ederim.
 

Welli

Meraklı Üye
Kuslardan anlayan bir veteriner bulup ona götürmelisiniz. Gecmis olsun. Kac yasinda bu kus bir de merak ettim cok yipranmis görünüyor.
 

slowlyyy

Meraklı Üye
bence soğıuk almış aynı şekilde benim kuşumdada olmuştu.Pethoplarda satılan avisol vitamin alın suluklarına 5 yada 6 damla damlatıp içmelerini bekleyin.Bir kaç güne kadar kendini toparlayıp iyişecektir.
 

Cenk İlkan

Yeni Üye
Kendisi 2.5 yaşında. Sabah veterinere götürdüm astım dedi veteriner daha önce de astım teşhisi konmuştu birkaç ay önce. Birkaç ilaç verdi onları kullanacam. İlk defa ihmal ettim küçümsedim durumunu biraz ilerledi biraz yorgun düştü, iyileşecek umarım sağolun arkadaşlar.

Yalnız yemek yediğini görmüyorum erkek olan ağzından yediriyor bayadır, sanırım o da yedirmese hiç yemeyecekti.
 

Ayşe32

Süper Üye
Cenk bey inanın çok uzuldum ne olur kızınızın iyi olması için ne lazımsa yapın. Ben sizce bir mahsuru yoksa veteriner hangi ilaçları verdi yazabilirseniz memnun olurum.
Yem yeme durumu çok önemli aç kalmamalı. Lütfen takibinde olun. Gelmiş geçmiş olsun şifa diliyorum kızınıza..
 

Cenk İlkan

Yeni Üye
Ayşe hanım, iki sıvı, bir toz bir de hap verdi yalnız ufak tüplerin içine koyup verdi isimlerini bilmiyorum maalesef, öğrenirsem buraya yazarım mutlaka. Yemeğini takip ediyorum, nefes alışverişi bu akşam daha düzenliydi, yani daha sakin nefes alıyordu, biraz faydası oldu sanırım ilaçların.Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
 
Üst