Karadeniz Pet

Tavsiyelerinize ihtiyacım var :(

Huvaj

Yeni Üye
Merhabalar.
Dilerim derdimi anlatabilir ve çözüm verebilirsiniz.
Dişi ve erkek iki muhabbet kuşum var. Sürekli öpüşüyorlar. Bi haftadır dişi yuvalığa giriyor kenarlarını gağalıyor falan. Dişi yuvalıktan çıkmıyor erkek kapısının önünden ayrılmıyor. Lakin az önce dişi erkeği fena gagaladı ve yaraladı. Erkeğin gagasının kenarı kanadı. Buna rağmen erkek hala dişinin yanından ayrılmıyor. Aptal aşık bizim oğlan :) dişi Daha fazla zarar verir diye endişeleniyorum. Ne yapmam gerekir. Birbirinden ayırmak mı lazım çözümü nedir ne değildir bilemiyorum :((
Dilerim yardımcı olabilirsiniz.
Teşekkür ederim şimdiden

Fotoğrafı falan varmı bence ayırmayın çok önemli bir şey değilse fakat foto işe yarayabilir.

Mendille temizlersiniz kafesinde pek pis tutmayın enfeksiyon kapcağını pek sanmıyorum.

Arada bir böyle kavgalar olur yalnız kanamalı değil.Hayvanı bildiğin dövmüş.Bu şekilde yarın birgün erkeği kafes dibinde kafası parçalanmış bulabilirsin.Gözlemlemeye devam et diyemeyeceğim kuşları ayır.Gerekiyorsa o dişiyi değiştir.Çünkü yarın birgün erkek yavrulara yem vermeye çalıştığında kıskançlıktan bu sefer yavruları öldürebilir.

Arada bir böyle kavgalar olur yalnız kanamalı değil.Hayvanı bildiğin dövmüş.Bu şekilde yarın birgün erkeği kafes dibinde kafası parçalanmış bulabilirsin.Gözlemlemeye devam et diyemeyeceğim kuşları ayır.Gerekiyorsa o dişiyi değiştir.Çünkü yarın birgün erkek yavrulara yem vermeye çalıştığında kıskançlıktan bu sefer yavruları öldürebilir.

Korkunç şeyler söylediniz Yine de teşekkür ederim.
Bir de hiç yaklaşmıyorlar bizlere, aksine hep kaçıyorlar bunu geçirmek için ne yapmak lazım?

İsterseniz 15 günlük ayırın dişi yi erkeğin kafesine koyun ve birde yüzünü ıslak pamuk la silin.

Geri