Karadeniz Pet

Tek Dişi Kuşun Yumurtlaması

Uğur GÜR

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar bir arkadaşımın dişi muhabbet kuşu var tek başına bakıyor ve bu kuş yumurtladı aslında bu olabiliyor biliyorum fakat ne yapılması gerektiğini tam bilmiyorum ne yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilecek var mıdır ? Teşekkürler.

Kızgınlık yumurtasıdır.dişi kuşunuza bir eş alarak mutlu edebilirsiniz :)

Kızgınlık yumurtası olduğu için boştur,atılabilir.

Atıldığı zaman kuş için bir sorun yaratırmı ? Üstünde tünekliyomuş yumurtanın :)

Üstünde boşuna yatıp yorulmaması için atılması daha uygun olur. Yoksa dişi boşuna yorulur.

uğur bey atılabilir demiş bi sorun yaratmaz ama sonra tekrar yapması muhtemel o yüzden imkanı varsa eş seçtirerek eş almanızı öneririm.yavru bakmak istiyor :D cnm benim.

Teşekkür ederim Gülşen hnm bende öyle söyledim aslnda eş almak kuş için en sağlıklısı ama bakalım ikna etmeye çalışacagım onu :))

uğur bey atılabilir demiş bi sorun yaratmaz ama sonra tekrar yapması muhtemel o yüzden imkanı varsa eş seçtirerek eş almanızı öneririm.yavru bakmak istiyor :D cnm benim.

Ben yapılmış olan kızgınlık yumurtası hakkında şu an yapılması gerekenler hakkında fikrimi söyledim. Yoksa sizin dediğiniz gibi özelikle kızışmış olan kuşlarına eş alınıp yavru vermeleri ilk tercihtir herzaman.

Teşekkür ederim Gülşen hnm bende öyle söyledim aslnda eş almak kuş için en sağlıklısı ama bakalım ikna etmeye çalışacagım onu :))

:) kızgın bi erkek alırsanız ki dişi kuşunuzun seçmesi en sağlıklı olanı .
zamanla yavrularıda olur onları sever :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:58 --

Ben yapılmış olan kızgınlık yumurtası hakkında şu an yapılması gerekenler hakkında fikrimi söyledim. Yoksa sizin dediğiniz gibi özelikle kızışmış olan kuşlarına eş alınıp yavru vermeleri ilk tercihtir herzaman.

anladım uğur bey biliyorum.ama tek besliyorsa ele alışkın bi kuş olması lazım eş tutturma konusu talihsizlikle sonuçlanabilir.fikrime göre dikkatli olup iyi gözlemlemek gerekli diye düşünüyorum.kuşun sahibi arkadaş için

Merhaba arkadaşınız kuşu artık tek dişi değil, kızgın dişi olarak adlandırabilirsiniz. :) Mutlu olabilmesi için yakışıklı bir erkek almanız gerekiyor.

Son düzenleme:
:) kızgın bi erkek alırsanız ki dişi kuşunuzun seçmesi en sağlıklı olanı .
zamanla yavrularıda olur onları sever :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:58 --

anladım uğur bey biliyorum.ama tek besliyorsa ele alışkın bi kuş olması lazım eş tutturma konusu talihsizlikle sonuçlanabilir.fikrime göre dikkatli olup iyi gözlemlemek gerekli diye düşünüyorum.kuşun sahibi arkadaş için

Aynen fazlasıyla ele alışık hemde bayağı evcil bişey eş almak istemiyor zaten en olası durum yumurtayı ortadan kaldırmak olacak iyi bişey değil yalnız kalması belki ama tercih meselesi işte

Aynen fazlasıyla ele alışık hemde bayağı evcil bişey eş almak istemiyor zaten en olası durum yumurtayı ortadan kaldırmak olacak iyi bişey değil yalnız kalması belki ama tercih meselesi işte

kendi tercihidir tabiki almayabilir. yumartayı kaldırması yeterlidir. ilerleyen zamanlarda belki farklı düşür :) ömrü uzun olsun.

Geri