Karadeniz Pet

Temizlik.

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Ben kuslarımı hep temiz tutarım ama acemilik sadece follugu temizledim dısındaki ahsapı hic temizlemedim.bugün rastgele denk geldim kucucuk ,siyah, ince dokununca elde yayılıp hemen ölen böcekler vardı ahsapta .... kuslar ve plastik follukta böcek yoktu sadece ahsapta vardı.moralim bozuldu...böcekler tahta kurusu mu acaba.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ezince Kan çıktımı içinden? Büyük ihtimal bit tahta kurusu siyah olmaz. Resim yükleyebilirmisiniz..

Ezince Kan çıktımı içinden? Büyük ihtimal bit tahta kurusu siyah olmaz. Resim yükleyebilirmisiniz..
Panikle resim cekmek aklıma gelmedi.hemen bir temizleyici ile sıcak suyla temizledim...ama öldürdüm kan yayılmıyordu...bit kolay ölür mü bildiğim iyice sıkmak gerekiriyor...bu böceklerin nerdeyse dokunmaya gerek kalmadan pestili cıkıyor...birde bildigim kadarıyla bit zaten yasamak icin bir canlının vucudunda olmalı bunlar tahtadaydı...plastikte birtane bile yoktu...kuslara baktım kanat altları vs tertemiz...

Kuş bitleri kolay ölür sıkmaya gerek yok..

Bitlerin yuvası oyuklar tünek başları , yuvalık boşluklarında olur. Çok iyi baksanızda eğer bitler yoğun şekilde kuşta yoksa göremezsiniz size tavsiyem selpağı serin tünek başlarını sertçe vurun bitler düşücektir. Duruma göre yazın tedavi yazıyım..

Kuş bitleri kolay ölür sıkmaya gerek yok..

Bitlerin yuvası oyuklar tünek başları , yuvalık boşluklarında olur. Çok iyi baksanızda eğer bitler yoğun şekilde kuşta yoksa göremezsiniz size tavsiyem selpağı serin tünek başlarını sertçe vurun bitler düşücektir. Duruma göre yazın tedavi yazıyım..
Tünek,kafes,yuvalık temiz...gece karanlıkta ısıkla da kontrol ettim...tünekleride vurdum...zaten ağaçtan kopardığım dal parçası tünekler oyuklu degil...kuşlarımda kasınma vs yok... iyice baktım kanatlarında vs de hiç yoktu ama madem kustaki görünmez kuslarımı tedavi edelim...

Ben bit görsemde görmesemde kuşlarıma 3 ayda 1 vilmectin yaparım. Önce vilmectin temin edin sonra nasıl uygulayacağınızı tarif ediyim..

Ben bit görsemde görmesemde kuşlarıma 3 ayda 1 vilmectin yaparım. Önce vilmectin temin edin sonra nasıl uygulayacağınızı tarif ediyim..
Ahmet bey kuslarım saglıklı Hicbir kasıntı vs rahatsızlık belirtisi yok o yüzden acele etmedim ama tedbir amaclı ilacı tedarik edecegim ve uygulayacağım...simdi 2 günde bir tüm yuvayı ve follukları silip yeni talaslar koymayı dusunuyorum bugünden basladım...her yaşadığımız bir tecrübe...simdide duramayan kucuk kuslarım kakalara yatıp pislenmiş,bir önceki temizlikte talas koymamıstım...sunu da anladım evde olcak is degil 1 tane sevdigim alısık erkek ve dişiyle devam edecegim sık sık temizlikle rahatsız olmasınlar folluk temizlerken acıkta olsa bile yanlarına gidebilsinler yavruların...3 takım haddi aştı zannımca...[emoji43]

Geri