Karadeniz Pet

Tohum çimlendirme hk.

Barış B.

Meraklı Üye
Tohum çimlendirmenin kuşun tohumu yemesinden farklı faydası nedir. neden çimlendirme yapılır.

Tohumun çimlenmeye başladığı dönem protein yönünden en zengin olduğu dönemdir.

Tohumun çimlenmeye başladığı dönem protein yönünden en zengin olduğu dönemdir.
20170203_170038.jpg

Versele Laga Snack, budgies ve canaries yemlerini karıştırıp veriyorum. birde çimlendirme denemek istedim. yemlerden bir kaba az miktarda koydum. elma sirkesi ve az su koydum. üstüne tuvalet kağıdı. acaba doğru mu yaptım?

Ben bu şekilde yapmıyorum. Bir kavanoza çimlenecek tohumları koyup üzerine su ilave ediyorum. 4-5 saat sonra suyu süzüyorum. Bu şekilde kavanozda kalan tohumları devamlı nemli olacak şekilde arada sırada su ilave edip hemen süzüyorum. Ertesi gün genelde filizlenmeye başlar tohumlar.

Ben bu şekilde yapmıyorum. Bir kavanoza çimlenecek tohumları koyup üzerine su ilave ediyorum. 4-5 saat sonra suyu süzüyorum. Bu şekilde kavanozda kalan tohumları devamlı nemli olacak şekilde arada sırada su ilave edip hemen süzüyorum. Ertesi gün genelde filizlenmeye başlar tohumlar.
teşekkür ederim moderatörüm. Bende öyle yapıyorum hemen.

filizlenmeye başladığı anda mı veriyoruz kuşa? az ya da fazla beklemiş olmasının kuşa bir zararı olur mu?

Gerekli bilgiler verilmiş zaten Tek tavsiyem filizler patladığı an vermenizdir.Fazla beklemesinin yarardan çok zararı olur.

filizlenmeye başladığı anda mı veriyoruz kuşa? az ya da fazla beklemiş olmasının kuşa bir zararı olur mu?
Filizlenmeye başladığı (tohumların ucu beyazlamaya başladığında) an en verimli andır. Bundan sonraki her geçen zaman protein bakımından düşmesine neden olur. Kuşlara verilmeden önce en azından sirke ile ve bolca suyla yıkamak gerekli.

Filizlenmeye başladığı (tohumların ucu beyazlamaya başladığında) an en verimli andır. Bundan sonraki her geçen zaman protein bakımından düşmesine neden olur. Kuşlara verilmeden önce en azından sirke ile ve bolca suyla yıkamak gerekli.
teşekkürler bilgi için