Karadeniz Pet

Tünek

BaranUzunX018

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşuma bahçeden dut ağaçlarından kestiğim dalardan tünek yaptım. Ama daları kurutmadım kafes boyutuna göre kesip taktım kafese bir sorun olmaz demi?

Mence sorun olmaz. Men de aqac dalindan kesib koyurdum hemise. Ama kabiqini soyurdum. Sen yene de bir usdalarin da cavabini alsan yaxsi olar

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mutlaka kemirecektir. İnş ishal felan etmez pek sanmıyorum ama,

Ben de asma dalı kestim uygun boyutta 3 adet ve kafesime soymadan direk koydum. Ortalama 3 aydır filan duruyor hiç bir şey olmadı. Hatta bilirsiniz asma dalının kabuklarını, onları filan soyuyor arada oynuyor kendince bence faydalı bile oldu. Kabukları komple soyduğunda yeni dal koyup bunları çıkartmayı bile düşünüyorum. Bence daha doğal bir ortam izlenimi uyandırdı benim kuşta. Gerçi doğal ortam görmemiş vahşi doğa nın V sini bilmiyor ama içgüdü işte...

İlk başta 2 plastik tünek ve 1 asma dalı vardı. Baktım kuş asma dalında durmaktan hoşlanıyor diğer tüneğe hiç çıkmıyor. Hepsini asma dalı ile değiştirdim. Bence daha mutlu. Ama dut ağacı salınım yaparmı bilmiyorum. Muhtemelen yapmayacaktır. Çam ve benzeri ağaçları bence kullanmasın kimse çünkü salınımı çok fazla. Varsa çevrenizde (İLAÇSIZ) asma dalı bir deneyin. Asma dalları akvaryumda bile kullanılıyor uygun şartları oluşturunca..

Ben de asma dalı kestim uygun boyutta 3 adet ve kafesime soymadan direk koydum. Ortalama 3 aydır filan duruyor hiç bir şey olmadı. Hatta bilirsiniz asma dalının kabuklarını, onları filan soyuyor arada oynuyor kendince bence faydalı bile oldu. Kabukları komple soyduğunda yeni dal koyup bunları çıkartmayı bile düşünüyorum. Bence daha doğal bir ortam izlenimi uyandırdı benim kuşta. Gerçi doğal ortam görmemiş vahşi doğa nın V sini bilmiyor ama içgüdü işte...

İlk başta 2 plastik tünek ve 1 asma dalı vardı. Baktım kuş asma dalında durmaktan hoşlanıyor diğer tüneğe hiç çıkmıyor. Hepsini asma dalı ile değiştirdim. Bence daha mutlu. Ama dut ağacı salınım yaparmı bilmiyorum. Muhtemelen yapmayacaktır. Çam ve benzeri ağaçları bence kullanmasın kimse çünkü salınımı çok fazla. Varsa çevrenizde (İLAÇSIZ) asma dalı bir deneyin. Asma dalları akvaryumda bile kullanılıyor uygun şartları oluşturunca..

Selam, yaptığınız tüneğin görselini paylaşırmısınız görmek istiyorum.

şuan iş yerimdeyim an itibariyle mümkün değil. ancak bildiğiniz parmağım kalınlığına yakın asma dalını koparttım. kafesin içine tellere taktım. asma dalı çabuk parçalanabildiği için iki ucunu tellere sokmak zor olmadı. bildiğiniz normal asma dalı, açıkçası merak edilecek bir şey de değil :)) kuru gibi olanlardan seçtim ama dalı koparırken

şuan iş yerimdeyim an itibariyle mümkün değil. ancak bildiğiniz parmağım kalınlığına yakın asma dalını koparttım. kafesin içine tellere taktım. asma dalı çabuk parçalanabildiği için iki ucunu tellere sokmak zor olmadı. bildiğiniz normal asma dalı, açıkçası merak edilecek bir şey de değil :))

Bende tahta tünek kullanıyorum, bende doğal olarak kendim yapmak istiyorum hem görsel açıdan estetik olur hemde daha sağlıklı olucağını düşünüyorum ama nasıl yapılır yaparsam zarar verebilirmiyim olması gereken nedir o yüzden tedirginim görerek yapmak isterim.