Karadeniz Pet

Turşunun uçamama sorunu

MURAT KAYMAK

Yeni Üye
Merhabalar ,
Petshoptan aldigimda gayet iyi uçan turşu bu gunlerde yarim metre yükselemiyor turşu yanliz kalmasin diye yanina acur'u aldik ayirma yontemini denedim sabah bir kalktim kafeste kanlar turşuyu hemen erkegin yanina aldim özlediginden kendini vurdu kafese sanirim ve 2 haftadir ucamiyor kanatlari zedelenmis ne yapmam getekir ve kuslarim hakkinda gelen bir bilgi verir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG-20161208-WA0010.jpg
    IMG-20161208-WA0010.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20161208-WA0009.jpg
    IMG-20161208-WA0009.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 22
Merhabalar ,
Petshoptan aldigimda gayet iyi uçan turşu bu gunlerde yarim metre yükselemiyor turşu yanliz kalmasin diye yanina acur'u aldik ayirma yontemini denedim sabah bir kalktim kafeste kanlar turşuyu hemen erkegin yanina aldim özlediginden kendini vurdu kafese sanirim ve 2 haftadir ucamiyor kanatlari zedelenmis ne yapmam getekir ve kuslarim hakkinda gelen bir bilgi verir misiniz?
Kanat patlatmış o kuş.yakından göremiyorum ama .iyice bi bak kan dolu tüy vardır orda o patlamışsa hayvanın canı yanar ucmaz .zorlama hayvanı.iyileşince uçar.insanın ayaklarının altı yara olsa yere basabilirmi.öyle düşün.

Peki kendiliginden iyilesirmi evet tuylerinde kan vardi ucamiyorda kafeste tirmanarak yer degistiriyor

O patlayan tüyü kökünden çıkartmalısın ilk olarak.yoksa o hep acır uçmaz hayvan.iyice bak diger tüyleri yolma .yaralı parmak gibidir o yeniden çıkacak tabikide sağlam olarak.sonrasında tünekleri indir yeme ucmadan gitsin suyada kanat çırpmayı en aza indir.kafesten salma iki haftaya iyileşir.yeni tüy tam çıksın öyle sal.1 ay kadar sürer salman ama 1 haftada acıları diner.herhangi bi ilaca gerek yok.etinde bi açık yara yok sanırım.

Hocam bu kusu petshoptan biri almis kanadini kesmis alistirmak icin kimse almayinca ben alim dedim hayvani yazik benim icim gider bizim buralarda guvercin bakan gencler var onlara soylesem hallederler mi ?

Hocam bu kusu petshoptan biri almis kanadini kesmis alistirmak icin kimse almayinca ben alim dedim hayvani yazik benim icim gider bizim buralarda guvercin bakan gencler var onlara soylesem hallederler mi ?
Hallederler bende güvercinciydim 15 yıl besledim.ordan biliyorum bu olayı zaten.taklacılarda olur bu sorun.kanat patlatınca acır takla bile atmazlar.çoluk çocuğa götürmeyin ama 25 yaş üstü olsun

Güvercin dernekleri var mezat yaparlar.onlar bu işin ilmini bilir.veterinerin bilmedigini onlar bilir.oraya gtürün .

Babamda halleder ben dayanamiyorum kus bagirir diye verdim babamlara evin anahtarini ben yokken halledin dedim :(

Geri