Karadeniz Pet

Tüy hastalığı(?) teşhisi konan Muhabbet kuşum

gokoguz00

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. Daha öncesinde bir hesabim daha vardı fakat bulamadım. Iki adet muhabbet kuşum var, mavi olan daha öncesinde astım tanısı konmuştu buradan paylaşmıştım onu da. Son bir kaç aydır sarı kuşum da sıkıntıya girmeye başladı. Üç veterinere götürdük (Sivas 'ta yaşıyorum. Burada kanatlı hayvanlara bakan maalesef yok.) Her biri farklı bir şey söyledi en son tüy hastalığı teşhisi koydular kuşuma, beyaz tüylerini yoldular. Hala durumu çok kötü hiç dışarı çıkmıyorlar ve artık sürekli dip dibeler uyuyup duruyorlar.

Cicikuş (sarı kuş) bu şekilde;

Genel belirtiler;
-Maviş sürekli kusuyor. Videodaki gibi nefes alırken zorlanıyor ve ses çıkarıyor.
-Cicikuş beyaz beyaz tüyler çıkarıyor. Iyice çirkinleşti zaten bozuluyor tüyleri ve yolunmuş tavuğa döndü kuşum.
-Bazen ikisi de ishal oluyorlar,vitamin veriyorum düzenli olarak.

Okuduğunuz için teşekkürler, tekrar iyi forumlar dilerim.

Videodaki kuşta tüy hastalığı göremedim ben, solunumla ilgili sıkıntısı var doksisiklin etkenli ilaç kullanırsanız geçecektir, elinizde ürün olarak ne var

Videodaki kuşta tüy hastalığı göremedim ben, solunumla ilgili sıkıntısı var doksisiklin etkenli ilaç kullanırsanız geçecektir, elinizde ürün olarak ne var
Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Daha önce mavişe doksisiklin etken maddeli ilaç vermiştim bir hafta ve rahatlama olmuştu fakat geçirmedi. Iki kuşumda da solunum sıkıntısı mı var cidden? Herkes farklı bir şey diyor maalesef... elimde ilaç yok henüz gidip almam gerekecek. Doksisiklin dışında ne verebilirim?

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Daha önce mavişe doksisiklin etken maddeli ilaç vermiştim bir hafta ve rahatlama olmuştu fakat geçirmedi. Iki kuşumda da solunum sıkıntısı mı var cidden? Herkes farklı bir şey diyor maalesef... elimde ilaç yok henüz gidip almam gerekecek. Doksisiklin dışında ne verebilirim?
Diğer kuşunuzuda görmek isterim videoda

Senin maviş, benim mavişe benziyor aynı. Geçen gün konu açmıştım ben de. Video linkini ekliyorum. Dün eczaneden monodoks aldım. Antibiyotik olduğu için vermiyorlar doktorun yazması gerek. Dün ve bugün kullandım. 4 saattir hırlamıyor çok şükür. Aralıksız hırlayan kuş değişti bi anda. Tabii şimdilik böyle bir yandan da gözlemliyorum. Yararı olacağını düşündüğüm bir konu ekliyorum.

Siz dediğim gibi doksisiklin etkeni ilaç kullanın mümkünse, önce doksimiz ornimix gibi hayvansal ilaçlara yönelin eğer bulamazsanız arkadaşımızın dediği gibi monodoks kullanılabilir

Geri